EÜ Büyük Spor Salon'da 'Ege Üniversitesi Tanıtım Günleri' düzenlendi. 26'ncısı düzenlene etkinliğin açılışı için düzenlenen tören; EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, akademik birimlerin yöneticileri, Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye'nin farklı illerinde eğitim öğretimlerine devam eden liselerin öğrencileri katıldı. Etkinlik kapsamında Ege Üniversitesinin fakülte ve yüksekokulları, sosyal ve spor tesisleri, akademik ve idari birimleri ile barınma ve beslenme olanakları tanıtıldı.

Etkinliğe ilginin yoğun olduğunu belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, "Öğrencilerin Ege Üniversitesi'ne olan bu ilgilerini, okulumuzu daha yakından tanıma arzularını gösteriyor. Biz de üst yönetim olarak onların beklentilerini anlamak adına buradayız. Öğrencilerden aldığımız geri dönüşler ışığında üniversitemiz ailesine katılmayı ne kadar çok istediklerini gördük. Onların ilgisinden çok memnunuz, zannediyorum onlar da okulumuzdan memnun kaldılar" dedi.

Çiğli'deki bir kolejin öğrencilerinden Eylül Dolgun, "10.sınıf öğrencisiyim. Önümde iki yıl var. Diş Hekimliği istiyordum, buraya geldiğimde de bu konuda aklımda sorular vardı. Burada sorularıma yanıt buldum. Aklımdaki çoğu sorunun cevaplandığını söyleyebilirim. Artık geriye sadece kazanmak kaldı. Ayrıca bu etkinlikle birlikte burada okuma isteğim daha da arttı" diye konuştu.

Etkinlikte, Modern Danslar Topluluğu, Hip-Hop Topluluğu ve Türk Dansları Topluluğu'nun hazırlamış oldukları dans gösterileri sahnelendi. Aday öğrencilerin keyifli vakit geçirdikleri etkinlik iki gün boyunca devam edecek.(DHA)