Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ – CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, yönetim kurulu toplantısında il başkan yardımcılarını belirledi. Aslanoğlu, burada bir ilkin altına imza atarak “Başkanvekili” koltuğu oluşturdu. Buraya da Münir Sirhan Özen’i atadı.

CHP İzmir'de görev dağılımı tamam! Kim hangi göreve geldi? CHP İzmir'de görev dağılımı tamam! Kim hangi göreve geldi?

İL SAYMANI YENİDEN YILDIZ 
Daha önce İl Saymanlığı yapan Celal Yıldız, yıllar sonra aynı göreve geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yönetime önerdiği Özlem Ünsal il sekreteri oldu.

İKİ TECRÜBELİ İSİM ÖRGÜTLERE! 
Partinin iki tecrübeli ismi Zeki Günen birinci bölge; Sedredil Coşkuner ise ikinci bölge örgütlerden sorumlu il başkan yardımcısı oldu. Bir önceki yönetime yedekten giren, yeni yönetimde de yer alan Polat Manduz, Siyasi İşler ve Propagandadan sorumlu il başkan yardımcılığı görevine atandı.

İl Başkanı Aslanoğlu; Karabağlar eski İlçe Başkanı Orhan Polat ve Bayraklı Belediyesi eski Meclis Üyesi Ali Alan’a yerel yönetimleri emanet etti.

İL DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ İSYAN ETTİ 
İl Yönetim Kurulu toplantısına katılan İl Disiplin Kurulu üyelerinin veryansın ettiği öğrenildi. Toplantıda bir il disip kurulu üyesinin, “Buca’ya geldiniz ama benim haberim olmadı. Bu doğru değil” dediği, İl Başkanı Aslanoğlu’nun, “İlçe örgütü haber vermedi mi?” diye sorduğu ve “Hayır kimse bana haber vermedi” yanıtı verdiği bildirildi.

PROTOKOLDE BİLE YER ALMIYORUZ 
Disiplin kurulu üyeleri, “Geçmiş dönemde il yönetim kurulu toplantılarına çağrılmadık. Bizi çağırdığınız için teşekkür ederiz. Belediyenin açılış törenlerine, toplantılara biz davet edilmiyoruz. Protokolde bize yer bile ayrılmıyor” diyerek veryansın ettiği ifade edildi. İl Başkanı Aslanoğlu’nun, “Bundan sonra ayın ilk yönetim kurulu toplantılarının ilk 20 dakikalık bölümüne sizler de katılıp düşüncelerinizi paylaşın” dediği öğrenildi.

ESKİ İL YÖNETİCİLERİ 
 Öte yandan Aslanoğlu’nun toplantıda dikkat çeken bir açıklamada bulunduğu ifade edildi. Aslanoğlu’nun, “Bundan sonra yönetim kurulu toplantıları yapacağımız gün eski il yönetim kurulu üyelerimiz de buraya gelsin. Onlarla istişarede bulunalım. Onların geçmiş tecrübelerinden yararlanalım” dediği kaydedildi.