Dikili Belediyesi Jeotermal AŞ'de çalışan aralarında temsilcilerinin de bulunduğu 16 kişi işten çıkarma kararı almıştı. DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası 8 No'lu Şubesi, konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuş alınan karardan vazgeçilmesi yönünde Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz'e çağrıda bulunmuştu. Sendika ile Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz ile yapılan görüşmeler olumlu sonuç verdi.

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, işçilerin yeniden işe başlayacağını duyurdu.

KIRGÖZ’E TEŞEKKÜR

Sarı’nın konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

“DİSK GENEL-İŞ Sendikasının örgütlü olduğu Dikili Belediyesi’nden yönetici, temsilci ve üyelerimizden oluşan 16 kişinin cuma günü işten çıkardıklarını basına ve kamuoyuna duyurmuştuk.

O günden itibaren belediye yönetimi ile yoğun bir görüşme trafiği yaşanmıştır. Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda; önce cuma gecesi yönetici ve temsilcilerimizin iş çıkışı iptal edilmiş, son olarak bugün yapılan görüşmeler sonucunda da tüm işten çıkartılan üyelerimizin çıkışı iptal edilerek yarın itibari ile iş başının gerçekleşeceği konusunda anlaşma sağlandı.

2019 seçiminde belediye başkanı olan ve önceki dönemden çalışanların 7 aylık maaş alacağının ödemesini yapıp o günden sonrada çalışan arkadaşlarımızın maaş ödemesini gününde yapan belediye başkanı Sayın Adil Kırgöz’e yine işçiden, emekten yana tavır koyarak arkadaşlarımızın işlerine dönmesi yönündeki tavrından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.”