Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler, depremin 1. yıl dönümünde Seferihisar’da anıldı. Seferihisar Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Rahmi Tezel Çınar, CHP ilçe yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anma töreninde, depremde yaşamını yitiren 53 bin 537 anısına kişi anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

shisar deprem anma (2)

YETİŞKİN: “ACIMIZIN TARİFİ YOK”

Depremin ilk anından bu yana Seferihisar Belediyesi olarak dayanışma ruhuyla hareket ettiklerini ve her koşulda deprem bölgesine destek olduklarını belirten Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Depremin bize öğrettiği dersleri unutmadık ve unutmayacağız. Afetlere karşı hazırlıklı olmak, riskleri azaltmak ve dayanıklılığımızı artırmak adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu süreçte, siz değerli vatandaşlarımızın da desteği ve iş birliği bizim için çok önemli. Biz bundan sonra da beton siyaseti değil, halkın siyasetini yapmaya devam edeceğiz. Bu halkı imar affı yaptıktan sonra vicdan affına uğrayanların insafına bırakmayacağız. Değerli Seferihisarlılar, Acımızın tarifi yok. Kaybettiğimiz canları asla unutmayacağız. Biz unutsak, yüreğimiz unutmayacak. Aklımız unutmayacak. Biz unutsak, vicdanımız unutmayacak”  diye konuştu.

shisar deprem anma (3)

Anma töreninin ardından Seferihisar Cumhuriyet Meydanı ve Ürkmez Hizmet Binası önünde, depremde hayatını kaybedenlerin anısına vatandaşa lokma dağıtıldı.

shisar deprem anma (6)