Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Cemil Tugay yönetimindeki ilk toplantısını geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleştirdi. 2023 Nisan ayı ile 2024 Nisan ayı arasındaki 1 yıllık sürenin faaliyet raporu görüşmelerinin yapıldığı toplantıda, AK Parti Grubundan çok sayıda eleştiri gelirken, CHP Grubundan yapılan eleştirilere yanıt verilmemesi dikkat çekti. 

"SOYER VE EKİP ARKADAŞLARI" İDDİASI

CHP'nin parti kulislerine, gelen eleştirilere yanıt verilmemesi "Yapılan eleştirilen eski belediye başkanı Tunç Soyer ve ekip arkadaşlarına yönelik olduğu için" yorumlarına neden oldu. 

"TARTIŞMA DEĞİL İŞ ÜRETİLECEK"

Ancak, CHP Grubunun Nisan ayı meclisinde yaptığı "Tartışmama" hamlesinin Soyer ve ekip arkadaşlarıyla ilgili olmadığı ve CHP'nin bu dönem meclisteki anlayışının uzun tartışmalar üzerine değil, iş üretmek üzerine kurduğu için olduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Başkan Tugay, CHP'li meclis üyeleriyle yaptığı toplantıda "Hamaset" üretmek yerine iş üretme vurgusu yaptı. Bu dönem saatler süren tartışmaların kente faydası olmaması nedeniyle CHP Grubunun temel yaklaşımı, tartışma üzerine değil az ve öz konuşarak icraat üretme üzerine olacak. Mecliste CHP adına Grup Başkanı Zafer levent Yıldır konuşacak.