Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Cumhur İttifakı Torbalı Belediye Başkan Adayı Özgür Erman Çağlar, GÜNDEME BAKIŞ TV'de projelerini anlattı. 20 yıldır siyasetin içinde ve sahada olduğunu dile getiren Çağlar, "Siyaset uzak değildim, 20 yıldır teşkilatın içindeydim. Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı, meclis üyelikleri yaptım. İsmimiz belediye başkan adaylığı için geçiyordu. Sahadaydık. Ben bu dönem ismim geçse de aday adaylığı başvurusu yapmamıştım. Tüm aday adaylarımızın partimizin çok değerli isimleriydi. Genel Merkezimiz böyle takdir etti, bize düşen durmadan çalışmak olacak. İl Başkanım Bilal Saygılı tebliğ etti aday olduğumu ve ertesi gün de açıklandı" dedi. 

Saha çalışmalarına yönelik bilgi veren Çağlar, "Açıklandığımız günden bu yana sahadayız ama biz zaten 2014 yılından bu yana hep sahadaydık. Her seçim döneminde hemşehirlerimizleydik. Hep sahada olduğumuz için de hangi sokakta ne sorun olduğunu, hangi vatandaşımızın ne derdi olduğunu biliyoruz. Köylerimize, derneklerimize gidiyoruz. Ev ziyaretleri yapıyoruz" diye konuştu ve şu açıklamaları yaptı:

"KAZANACAĞIMIZI BİLİYORUM"

Ben vatandaşa hep samimi oldum, gerçekleri söyledim. Vatandaşın bize karşı teveccühü omuzlarımızdaki sorumluluğu artıyor. Vatandaş Cumhur İttifakını göreve çağırıyor, çünkü son 5 yıldır Torbalı'da çivi bile çakılmadı. Vatandaş ideolojiye değil hizmete oy vermeye karar vermiş durumda. Biz 31 Mart'ta kazanacağımızı, biz kazanınca da Torbalı'nın kazanacağını düşünüyoruz.

"BELEDİYE BİNASINI TAMAMLAYACAĞIZ"

İsmail Uygur ve Mithat Tekin dönemlerini ayrı tutmak lazım. Kent meydanına başladılar ama ona da yanlış yerde başladılar. Pazarcıları da vatandaşları da mağdur ettiler. Önce pazarcılar için bir yer bulup sonra kent meydanına başlamaları gerekiyordu. Tek proje bu ama o da yarıda kaldı. Bizim dönemimizde yapılan belediye binasını vardı, bizden sonraki yönetim bu binayı da bitirmedi. O binayı da kent meydanı yapılması karşılığında Büyükşehir'e verdiler. Biz bu binayı da tamamlayacağız. 

"SİYASET YAPMADIK"

Biz mecliste de Torbalı'nın hayrına olan işlere destek verdik. Mithat Tekin meclise kredi getirdik, inceledik onay verdik. Biz siyaset yapmadık. 

"RAKİPLERİM NE YAPIYOR BİLMİYOR"

Ben rakiplerimi takip etmiyorum. Ne yaptıklarını bilmiyorum. DEM'in aday çıkartması nasıl etkiler bilmiyorum, sandıkta göreceğiz. Ben İYİ Parti, DEM, CHP ne yapıyor niye bakmıyorum. 

"ŞEFFAF VE DENETLENEBİLİR OLACAĞIZ"

Torbalı Belediyesi mevcut bütçesiyle işçilerin giderlerini karşılayacak durumda değil. Doğru bütçeyi ve gelirleri yapacağız. Torbalı'nın özkaynaklarına güveniyoruz. Şeffaf ve denetlenebilir olacağız. 2014 - 2019'da ilçemize 5 milyar TL'lik yatırım getirdik. Bunu yeniden yapabiliriz. 15 ana başlıkta 114 proje hazırladık ve bunların birçoğu Bakanlıklarla koordinasyon içinde yürüyecek projeler. Yap - İşlet - Devret modeline de önem vereceğiz. Bizim projelerimize 'İktidar gücü' diyorlar. Arkanızda Büyükşehir vardı, siz neden yapmadınız? Önemli olan hizmeti kimin getirdiği değil, ilçeye hizmet gelmesi. 

"VATANDAŞ 'YOLLARI YAPIN' DİYOR"

Vatandaşa projeleri anlatıyoruz, vatandaş 'Biz sadece yolları yapın razıyız' diyor. Biz yol sorununu ilçemizin gündeminden çıkartacağız. 6 ay gibi bir sürede Torbalı'da yol sorunu kalmayacak. Ne çöp toplanıyor, ne temizlik var, ne de yollar var. 

"TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ"

Yeşilköy'den Sağlı Kavşağına kesintisiz ve sağlıklı ulaşımı sağlayacağız. Bakanlığımız ihalesini yaptı, 9 kavşak, 2 battı çıktı var bu çalışmanın içinde. Otoban girişimiz vardı, oradan da bir çevreyolu girişi vereceğiz. Şehir içi trafiğini de, çevreyoluna çıkışı da rahatlatacağız. Ayrancılar'da da trafik yoğunluğu var, battı çıktı yapacağız. Pancar ve Ayrancılar'da bağlantı kavşağı var. 

"ACİL DURUM HASTANESİ YAPACAĞIZ"

Fetrek Çayı Projemiz var. 22 kilometrelik derenin ıslah çalışması yapıldı. Burada Sultan Vadisi yapacağız. Travmatik Acil Durum Hastanesi de Bakanlığımızla birlikte harekete geçireceğiz. Torbalı Spor'un sahasını yenileyeceğiz, yüzme havuzu, gençlik merkezi, yeni stadyum ve kapalı spor salonu inşa edeceğiz. Kapalı pazaryeri yapacağız. Biz pazarcılarımıza sözümüzü de verdik, 3 lokasyon belirledik. Orada projelerimizi hayata geçireceğiz. Ayrancılar'a yüzme havuzu yapacağız. Üniversiteye giden gençlerimize yıllık 10 bin TL burs vereceğiz. Gençlerin mesleğine ilk başladıklarında kullanabilecekleri ofis desteği vereceğiz. Sanayi sitemiz artık bize yetmiyor, yer tahsisleri yapacağız, yeni sanayi sitesi yapacağız. Galericiler için de ayrı bir düşüncemiz var.