Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Cumhur İttifakı İzmir Milletvekilleri, 14 Mayıs 2023'te gerçekleştirilecek seçimlere yönelik mesaj verdi. Vekiller, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden Cumhurbaşkanı seçileceğini, parlamento üstünlüğünün de Cumhur İttifakı'nda olacağını kaydetti. 

ÇANKIRI: "KUMAR MASASINA TESLİM ETMEMEKTE KARARLIYIZ"

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, "Millet iradesinin sandığa yansıdığı ilk seçim olarak kayıtlara geçen 14 Mayıs’ta, tarih tekerrür ederek bu necip millet tekrardan 'Yeter söz milletindir' diyecektir. Farklı ideolojileri benimsemiş altı benzemezin gündeminde olan siyasi ihtiraslar, makam mevki kavgaları gün yüzüne çıkmış hatta masanın bir üyesinin de dile getirdiği gibi bir ‘kumar masasına ülke yönetimimizi teslim etmemekte kararlıyız" dedi. 

"MİLLETİMİZE HİZMETKAR OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ"

Çankırı, “Aziz milletimizin feraseti ve desteği ile 14 Mayıs’ta hem cumhurbaşkanlığında hem milletvekilliğinde zafere ulaşacağımıza inanıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, Türkiye Yüzyılında istihdam, üretim, ihracat ve refah seviyelerini yükselterek ülkemize ve milletimize hizmetkar olmayı sürdüreceğiz. Önceliğimiz kalbimizin ve desteğimizin beraber olduğu depremzedelerimizin yaralarını sararak, yıkılan şehirleri yeniden inşa ve ihya etmek olacaktır. Yarın değil, hemen şimdi” diye konuştu.

KIRKPINAR: "KAZANACAĞIMIZA CAN-I GÖNÜLDEN İNANIYORUZ"

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, "Sayın Cumhurbaşkanımız  seçim kararını imzaladı, Yüksek Seçim Kurulu da kararını aldı, 14 Mayıs'ta seçim yapılacak, ülkemize hayırlı olsun inşallah. Bizim 20 yıldan beri gündemimiz, milletimizin gündemi. Şu an milletin gündemi de deprem. Biz tüm seçim süreci boyunca bu gündemle vatandaşımızın yanında olacağız, hep birlikte yaralarını sarmaya çalışacağız. Biz kazanacağımıza can-ı gönülden inanıyoruz. Hep birlikte bir kere daha başaracağız. Herhangi bir tereddütümüz, şüphemiz yok, seçimlerle, seçim sonuçlarıyla ilgili. Tabi son söz milletin, 14 Mayıs'ta milletimize gideceğiz, milletin kararı bizim başımızın tacı" ifadelerini kullandı. 

KAYA: "VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya "14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan seçimler ülkemize, vatanımıza, milletimize hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı gibi, bizim gündemimiz asrın felaketinin açtığı yaraları sarmak. 20 yıldır olduğu gibi vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Seçimlerde de inanıyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımız en yüksek oyla yeniden Cumhurbaşkanı olacak" açıklamasında bulundu. 

"CUMHUR İTTİFAKININ ZAFERİYLE SONUÇLANACAK"

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, "14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Türk milleti her zaman feraseti ile hareket etmiş, dirayeti ile olayları yönlendirmiş ve Türk Milletinin geleceğine bunları değerlendirerek oy vermiştir. 14 Mayıs seçimleri de Cumhur İttifakının bir zaferiyle sonuçlanacaktır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde Cumhurbaşkanı adayımız olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey'e ve parlamentoda MHP'ye daha yüksek bir oyla denetim görevini vererek, 2023 seçimlerinin Cumhur İttifakı lehine çok iyi sonuçlanacağını düşünmekteyim, beklemekteyim. Allah ülkemiz, milletimiz için hayırlısını nasip etsin" dedi.