'Çukur' dizisinde 'Timsah Celil' karakteriyle bilinen Ahmet Melih Yılmaz, cinsiyet değiştirerek trans birey olduğunu açıklamıştı.

Yeni hayatında Meli Bendeli adını alan oyuncu, İstanbul Beykoz'da gittiği bir lokantaya alınmadığı anlarını kayda alarak sosyal medya hesabından paylaştı.

Ing1Jpeg Q2 D I3 Ge I Um09V Pw Uy N O Hg

"'PATRON BİR DAHA GELMESİN' DEDİ"

Bendeli'nin yanına gelen garson şu ifadeleri kullanıyor:

"Patron kameradan izlemiş, yayın yapıyor falan personel de görünüyormuş, 'Bir daha gelmesin dükkanımıza' dedi. Biz aracıyız kusura bakma."

"EMİNİM VİDEO İÇİNDİR"

Oyuncu da "Allah Allah, kimse çıkmıyor, duydunuz mu? Bir daha buraya gelmeyeceğim çok üzüldüm. Eminim video içindir" diyerek tepki gösteriyor.

"ETEKLE GÖRDÜLER, ROLÜ GERİ ALDILAR"

Meli Bendeli geçen yıl da Netflix'in 'Şahmaran' dizisinin kadrosundan 'etek giydiği için' çıkartıldığını söylemişti.

Bendeli, "Şahmaran' dizisinde bana rol verilmişti. Ama beni dışarda etekle gördüklerinden rolü geri aldılar. Sözleşmeden dönüldü. İşte ülkedeki sanat camiası. İşte size yeni Netflix işi. Hak yiyenin hakkı olmasın dilerim" ifadelerini kullanmıştı.

Bendeli daha sonra verdiği bir röportajda şu açıklamayı yapmıştı:

"Adana'da bir gün dolaşırken hava çok sıcak diye çarşıdan aldığım eteği giydim. O sırada beni dizi ekibinden birileri görüyor ve 'Buna mı verdiniz rolü' diyor. Ertesi gün hiç planda olmayan ve zaten seçildiğim rolün 'seçmelerine' çağırılıyorum. Yönetmeni dahi göremedim benimle görüşmek istemedi. Cast direktörü yaptı seçmeleri ve kabul edilmediğimi söyledi. Bana gönderilen sözleşme de iptal edildi."

Bendeli, o dönem henüz cinsiyet uyum sürecinin başlamadığını ve bedeninin de 'kadın' gibi görünmediğini aktarmıştı:

"Göğüslerim yoktu, saçlarım uzun değildi, sesim değişmemişti. Bana rolü zaten vermişlerdi. Menajerimle sözleşmeyi okuduk her şeyde anlaştık. 'Lokman Hekim' karakteri zaten çok erkek bir karakter de değildi ayrıca tam olarak aradıkları kişiydim. Beni etekle gördükten sonra ne değişti?"