Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, proje lansmanını gerçekleştirdi. Lansmana Parti Meclisi Üyesi Baran Bozoğlu, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi ve çok sayıda partili katıldı. "Daha hızlı restorasyon, daha hızlı dönüşüm" anlayışıyla yola çıktığını anlatan Mutlu, "İlk adres olarak Kemeraltı'nı hedefledik. Kreşimizi, gençlik merkezimizi burada açacağız. Belediyemizin kendi inşa ekipleriyle hızlı restorasyon yapacağız. Başlanan şeyin 3 - 5 yıl sürmesine tahammülümüz yok. Kemeraltı'nda yürüyen işler var ama alan o kadar büyük ki; etaplara ayırarak orada hızlıca dönüşümü sağlayacağız. Agora'ya turlar yapacağız. Korumacılık anlayışıyla ayağa kaldıracağız buraları" dedi.

"AFETLERE HAZIR OLACAĞIZ"

Depremle yaşayan bir ülkeyiz. Afete hazır olacağız. Asıl olan afetin öncesinde hazır olmak, sonrasında yapılması gerekenleri tabi ki yapacağız ama asıl olan kimsenin hayatını kaybetmedi yapılaşmanın olması. 

Whatsapp Görsel 2024 03 01 Saat 11.10.51 03F33072

"MAHALLE MECLİSLERİ KURACAĞIZ"

Demokratik ve katılımcı bir belediyecilik istiyoruz. Herkesin içinde olduğu belediyeciliği mahallelerden başlatacağız. Mahallelerde meclisler kuracağız, buralardan sorumlu meclis üyelerimiz olacak. Böylece aktif meclis üyeliği de başlayacak. Mahallelere ayrılan bütçeler olacak, en öncelikli talepler bu bütçeyle karşılanacak. 

"İNOVASYON MERKEZİ AÇACAĞIZ"

İnovasyon merkezi projemiz var. Kent üzerine fikirlerin geliştirileceği, fikirlerin yarışacağı bir merkez olacak. Burası herkese açık olacak.

"ŞEFFAF VE HESAP VEREBİLİR BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ"

Şeffaf ve hesap verebilir belediyeciliği çok önemsiyorum. Adil kent eşit yurttaşlık sloganımız. Kimse kendini diğerinden daha az değerli hissetmeyecek. İhalelerimizi, gelir giderlerimizi yayınlayacağız. 

"DİJİTAL BELEDİYECİLİK"

Dijital belediyeciliğe geçiyoruz Konak'ta. Belediye telefonunuzda olacak. Sokağınızdaki kazının ihalesinden, tasarımına kadar her şeyi göreceksiniz. Tüm fonksiyonlarımızı dijitale yükleyeceğiz. Hollanda'da bir belediye var, belediye binası yok, her şey dijital. E-ruhsat uygulamasını başlatacağız.

"ORTAK YAŞAM BELEDİYECİLİĞİ"

Herkes kendini kamunun tüm alanlarını kullanırken bulsun istiyoruz. Yayalar kaldırımlarda engelsiz yürüsün, engelliler özgürce yürüsün. Toplu taşıma kullanılsın, tüm kentten yararlansın.

"AÇIK PAZARYERİNE BAYILIYORUM"

Herkes kapalı pazaryeri istiyor ama ben açık pazaryerine bayılıyorum. Kapalı pazaryeri fetişi var, tabi ki kapalı pazaryerleri yapacağız ama şık, pazarcıların da vatandaşın da memnun olduğu açık pazaryerleri de yapacağız. 

Whatsapp Görsel 2024 03 01 Saat 11.10.51 9D88D062

"KONAK KART"

Kent yoksulluğunun bu kadar arttığı yerde yardımlarımızı görünmeden kart yardımıyla yapacağız. Bu kartla sadece İzmirli yerel esnaftan alışveriş yapılacak. Bu kartla indirimler de sağlanacak. 

"GIDA BANKACILIĞI"

Büyük afetlerde gıdaya erişim çok zor olabiliyor. Bu uygulamayla sadece gıda değil, eşya, kıyafet, mobilyanın da olduğu, kent yoksulluğunun giderilmeye çalışıldığı bir yönteme geçeceğiz. İnsanları yoksullaştırarak buradan oy devşiren bir iktidarın politikaları görüyoruz. İstihdam bürolarıyla, burada sanayicilerle çalışarak insanları iş, meslek sahibi yapmak istiyoruz. Aşevi sayılarımızı artıracağız. Çocuk merkezli belediyecilik yapacağız. Çocuklar sokaklarda oynayabilecek, parklara gidebilecek. Biz kreşler yapacağız ve bunlar çok ekonomik olacak. Kütüphanelerimiz olacak. Dezavantajlı bölgelerde aktif çalışan kreşlerimiz olacak.  

"KADIN MERKEZLİ BELEDİYECELİK"

Konak nüfusunun yüzde 51'i kadın, kadın merkezde olacak. Sokakta, iş hayatında, toplumda yer aldıran belediyecilik istiyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliğini Konak'ın kılcallarına yerleştireceğiz. Kadınlar için yardım destek hattı açacağız. Kadınlarımıza danışma merkezleri açacağız. Kadın sığınma evlerimiz olacak. Gençlerimize yönelik çalışmalarımız olacak, gençlik, spor merkezlerimiz olacak. 

"ENGELLİ MERKEZLİ BELEDİYECİLİK"

Nüfusumun yaşlanıyor. Kenti kaldırımı, yolu, toplu taşıma aracı, mekanlara girebilmenizle engelli dostu yapacağız kenti. En çok kaldırımlara, yollara yönelik şikayet alıyoruz. Bunlar çözülebilecek konular. Kaldırım işgallerine son vereceğiz. Kaldırımlar engellilerin, bizim.

"YAŞAM EVLERİ"

Yaşı ilerleyen aile büyüklerinin sosyalleşebileceği mekan yok. Onların sosyalleşmesini, yeni beceriler edinmesini sağlayacak bir merkezimiz olacak. Halk sağlığını önemsiyoruz, mahallelerde sağlık taraması yapacağız. Evde bakım yapacağız. Festivaller yapacağız. Yeşil alanlar yapacağız, yağmur suyu çalışmalarımız olacak. Konak ağaçları master planımız olacak. 

"SAĞLAM ALTYAPI HIZLI ULAŞIM"

Altyapı ve otopark sorunu var. Otopark yapacak boş alan yok, Büyükşehirle görüşüp yeraltı otoparklarını yapmasını isteyeceğiz. Sivil Toplum Yerleşkesi yapacağız. Hayvanlarla ilgili çalışmalarımız olacak.