Güne Selvili Mahallesi gençlik buluşması ile başlayan Kınay, burada mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Mahalle sakinlerine keyifli pazar günleri dileyen Kınay, “Bizler Karabağlar’ı güneşli Pazar günleri gibi yaşamak istiyoruz. Hep beraber, tıpkı bugün burada olduğumuz gibi parklarımızda, meydanlarımızda, sokaklarda olacağımız, ailelerimizle olacağımız, erkek, kadın, genç, yaşlı, zengin, fakir ayrımı olmadan, nereden geldiğimiz, kim olduğumuza hiç bakmadan hep beraber sohbet edeceğimiz alanlarımız, sofralarımız olsun, güzel sohbetlerimiz olsun, Karabağlar bizim evimiz olsun. Hepimiz Karabağlarlıyız demekten gurur duyalım” dedi.

8A4C9E6A 3A3D 49Dc 8107 8224C0Fc0Dd9

Helil Kınay’a mektup yazdı

Selvili Mahallesi’ndeki buluşmanın ardından Vatan Mahallesi seçim ofisi açılışına katılan Kınay, burada ilçe örgütüyle bir araya geldi. Buluşmaya Başkan Adayı Kınay’a mektup yazan 11 yaşındaki Doruk Gürpınar damga vurdu. Kınay’dan belediye başkanı olduktan sonra spor ve oyun alanı isteyen Doruk, seçim için de Kınay’a başarılar diledi. Yazdığı mektup için Doruk’a teşekkür eden Kınay, “Türkiye’nin geleceği bizim çocuklarımız. Doruk da onlardan biri. Biz kendimiz için değil, bu çocuklar için mücadele ediyoruz” dedi.

0Eff23C7 B5Cd 4E16 9709 Fe9Cbe00F610

Özel meclis kurulacak

Vatan Mahallesi seçim ofisi açılışının ardından Kınay, Bizim Özürlüler Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Dernek üyelerinin sorunlarını dinleyen Kınay, Karabağlar’ı özel gereksinimli vatandaşlar için daha yaşanılabilir bir hale dönüştüreceklerini söyledi. Aynı zamanda özel gereksinimli vatandaşlar için bir meclis kurulacağını belirten Kınay, aylık periyotlarla gerçekleşecek toplantılarla Karabağlar’daki sorunların hızlıca tespit edilerek çözüme kavuşması için çalışacaklarını ifade etti.

0Eff23C7 B5Cd 4E16 9709 Fe9Cbe00F610

Yıllardır kentlerimiz için mücadele ettim

Bizim Özürlüler Derneği üyeleri ile buluşmasının ardından Başkan Adayı Kınay, Yenitepe Sitesi sakinleri ile buluştu. Mahalle hakkındaki sorunları dinleyen Kınay, bu sorunların çözümü için mücadele edeceklerini belirterek “Yıllardır kentlerimiz için mücadele ettim, ülkemiz için mücadele ettim. Hepimizin hakkı olan Atatürk’ün Türkiye’sinde aslında eşit, adil, özgür, çağdaş, laik, her vatandaşının aynı hizmeti almaya, aynı sözü söylemeye, kendi sözlerini büyütmeye hakkı olduğu ve ‘egemenlik milletindir’ denen meclisimizde aslında sesimizi, sözümüzü, aktaracak yönetim mekanizmaları aracılığıyla bu sözümüzü büyüteceğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nde ben de o vatandaşlık

D331Fada Af57 4F7A 8F09 801752C3D9E4