Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir İl Başkanlığı, Ege Bölgesi İl Başkanlarını misafir etti. Manisa, Aydın, Muğla, Afyonkarahisar, Denizli, Uşak, Kütahya ve Balıkesir İl Başkanları, İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile birlikte Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk büstüne çelenk sundu.

"İKTİDAR PARTİSİNİN BELEDİYELERİ AĞIR BORÇ YÜKÜYLE DEVREDİLDİ"

İl Başkanları çelenk sunumunun ardından, İzmir İl Başkanlığı'nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, "Seçimlerdeki başarıda en büyük pay, Genel Başkanımız Özgür Özel'e aittir. Genel Başkanımızın kurduğu Türkiye İttifakı'nı bizler de Ege'de kurduk ve ortaya kıpkırmızı bir harita çıkardık. Bu tarihi başarıdaki imza Egelilerindir. 31 Mart'ta değişim rüzgarı kesilmedi, güçleniyor. Bize emanet edilen her yer onurumuz ve gururumuzdur. İktidar partisinden alınan belediyeler borç yüküyle devredildi. Bizim belediye başkanlarımız şeffaflık gereği halkla durumu paylaştı ancak bu borçlar onları durdurmayacak, ilerleyen günlerde de yapılanları, borçların ne aşamada olduğunu paylaşacaktır" dedi. 

"İTTİFAKIMIZI BÜYÜTECEĞİZ"

Horzum, genel seçimlere değinerek, "Ülkeyi içinden çıkılmaz ekonomik krize sürükleye AKP iktidarının halkımıza yaşattığı yoksulluğa genel iktidarı kazanarak son vereceğiz. Çok çalıştık ve birlikte kazandık ama kazanmakla yetinmeyecek. Asıl kazanan halkımız oluncaya kadar durmayacağız, çalışacağız. İttifakımızı büyüteceğiz. Tasarruf paketi bizim belediyelerimizi daha çok güçlendirecek, onların belediyelerindeki şatafatı ellerinden alacak" ifadelerini kullandı. 

Whatsapp Görsel 2024 05 11 Saat 10.58.39 5846423F

"KAVGA İÇİN DEĞİL DAYANIŞMA İÇİN VARIZ"

İYİ Parti'deki istifaların CHP'ye geçebileceğine ilişkin görüşü sorulan Horzum, "Biz kavga için değil dayanışmak için varız. Üstümüze düşeni yaparız. Biz Türkiye ittifakını kuruyoruz" dedi.