GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İzmir'de belediyecilik hizmetlerinin kötü olmadığını kaydederek, "İzmir'de nitelikli belediyecilik hizmeti var, son birkaç yılda temel belediyecilik kapsamında aksamalar oldu. Pandemi, deprem, sel, ekonomik kriz yaşandı. Toplum buna biraz hazırlıksız yakalandı. Nasıl ki bundan tüm kurumlar etkilendiyse belediyeler de etkilendi" dedi. 

"BÜYÜKŞEHİR'İN SON DÖNEMDE BORÇ YÜKÜ ARTMIŞ OLABİLİR"

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin mali durumuna ilişkin görüşü sorulan Tugay, "Son zamanlarda borç yükü artmış olabilir ama yönetilebilir olduğunu düşünüyorum. Tam verilere sahip olmamamızın sebebi şirketlerinin de olması. Arkadaşlarımız, İzBB güçlü ve büyük bir kurum, gelir kaynakları fazla, yeni gelir kaynakları üretebilir ve giderlerinde bütçe disiplini sağlayabiliriz diyorlar" ifadelerini kullandı. 

HAMZA DAĞ'A: "HERKES KENDİSİ GİBİ OLSUN"

Cumhur İttifakı İzBB Adayı Hamza Dağ'ı samimi bulmadığını dile getiren Tugay, "Hamza Dağ samimi değil, savunduğu değerler, İzmir'in yaşam tarzına bakış açısı belli. Nasıl aday olunca bu değişimi gösterdi. Bu belli ki seçimle ilgili bir şey. Lütfen herkes kendisi gibi olsun" çağrısında bulundu. 

"AK PARTİ İLE ARAMIZDAKİ FARK AÇILDI"

Son değerlendirmesinde AK Parti ve CHP arasındaki farkın yüzde 4'lerde olduğuna ilişkin açıklaması hatırlatılan Tugay, "Şu anda öyle değil. Fark bizim tarafımızdan olumlu şekilde şu anda daha farklı. Alsancak'ta yürüyorum gören herkes arabasından el sallıyor, yanıma gelip fotoğraf çektiriyor. İzmir halkı açık şekilde desteğini hissettiriyor. Kırsalda biraz zayıftık ama şu anda orada da inanılmaz bir sevgi var. İzmir halkı layık görecek ve bu görevi bana verecek, inanıyorum. Konu şu rakiple yarıştım da şu kadar puan aldım değil. Büyükşehir'i layıkıyla yöneteceğim, gözüm gibi koruyacağım. Göreve beni uygun görmezlerse de bir şey diyemeyiz, saygı duyarım" diye konuştu. 

"RAKİBE CESARET VERMEMELİ"

CHP içindeki kırgınların da sorulması üzerine konuşan Tugay, "Azalıyor, iyiye gidiyor. Sıfırlanır demiyorum ama sembolik düzeylere iner, böyle olmasını diliyorum Bize, İzmir'e CHP'ye yakışan şey Türkiye'nin içinde bulunduğu bu durumda rakibimize cesaret verecek bir duruma hizmet etmemelidir. CHP'li rakibimize oy vermez ama sandığa gitmez. Bu durum da rakibe cesaret veren bir şeye dönüşüyor" açıklamasında bulundu.