GÜNDEME BAKIŞ - İzmir'de 2020 yılında meydana gelen depremde evlerini kaybeden depremzedeler, Bayraklı'da oluşturulan konteyner kente yerleştirilmişti. Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından, afet bölgesindeki depremzedelerin barınma sorununu çözmek için İzmir Valiliği tarafından Bayraklı'daki konteyner kentin boşaltılmasına yönelik karar alındı. Konteyner kent sakinleri ise, kendilerine kalacak yer gösterilmeden, polis nezaretinde dışarı atıldıklarını, kiraların çok yüksek olduğunu, gelirlerinin olmadığını ve sokakta kalacaklarını kaydetti. 

Bayraklı konteyner kent polis eşliğinde boşaltıldı! 'Biz şimdi ne yapacağız?' Bayraklı konteyner kent polis eşliğinde boşaltıldı! 'Biz şimdi ne yapacağız?'

"ÇÖZÜMÜ DEPREMZEDELERİ SOKAĞA ATMAKTA BULDU"
CHP İzmir önceki dönem il başkanı Deniz Yücel, yaşanan sürece tepki göstererek, iktidarı eleştirdi. Yücel, "2 yıl geçmesine rağmen İzmirli depremzedelere barınma konusunda kalıcı çözüm üretmeyen iktidar, bu kez çözümü depremzedeleri sokağa atmakta buldu" dedi. 


"KURTULMAK İÇİN 61 GÜNÜMÜZ KALDI"
CHP'li Yücel sözlerini şöyle sürdürdü: 
Beceriksizlik, kifayetsizlik ve liyakatsizlik akan günü birlik kararlarla vatandaşa her gün yeni bir mağduriyet yaşatan bu iktidardan kurtulmak için 61 günümüz kaldı.