GÜNDEME BAKIŞ - CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, Cumhurbaşkanı ve Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir mitingine ilişkin çok sert açıklamalarda bulundu. Gündoğdu Meydanının dolmadığını kaydeden Yücel, Erdoğan'ın İzmir'in Tepecik mevkinde yaşayan Roman vatandaşlara hakaret ettiğini dile getirdi.

"ROMAN VATANDAŞLARIMIZI RENCİDE ETTİ"

Yücel, "Sayın Erdoğan geçtiğimiz günlerde İzmir'e geldi ve bir miting yaptı. Yine İzmirlilere nasıl hitap edeceğini bilemedi. Mitingden geriye sadece roman vatandaşlarıma ettiği hakaret kaldı. Neymiş efendim CHP'deki kavgalar Tepecik'teki kavgalara benziyormuş. CHP'ye hakaret etme telaşına düşen AKP Genel Başkanı bu kez de Tepecik'teki roman vatandaşlarımızı kırmayı, rencide etmeyi ve ötekileştirmeyi başardı. Dolmayan meydanlar, tutmayan uçuk kaçık projeler, moral bozan  anketler Erdoğan'ın ayarını iyice bozdu" ifadelerini kullandı.

"BAYRAKLI ŞEHİR HASTANESİNDEKİ İDDİALARA BAKANLIK SUS PUS"

Yücel, Bayraklı Şehir Hastanesi'ne ilişkin de açıklamada bulunarak, "Şehir Hastaneleri denilen beton yığınlarının içinde doktorların ameliyathane temizlemek, hemşirelerin hasta, teknikerlerin ise malzeme taşımak zorunda kaldığı bir dönem yaşıyoruz. İzmir Bayraklı şehir Hastanesindeki bu iddialar kapsamında Sağlık Bakanlığı sus pus. Sağlık çalışanları çaresiz, hastalar çaresiz. Eczanelerde veresiye ilaç dönemi başladı. 21. Yüzyılda AKP'nin sağlıkta dönüşüm masallarının dramatik sonu" açıklamasında bulundu.