CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan güvenlik görevlileri ile itiş kakış yaşayan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’ye sitem ederek, “bir telefonla ziyaretlerini önceden kuruma bildirmiş olsalardı, bu tatsız olay yaşanmazdı. Her ikisi de hukukçu olan mevkidaşım ve İzmir Büyükşehir Belediye meclis üyesinin, özel güvenlik görevlilerin 5188 sayılı yasa uyarınca görev alanlarında kolluk kuvvetlerinin birçok yetkisine haiz olduğunu bilmeleri gerekir. Sadece görevlerini yapmaya çalışan özel güvenlik görevlileri üzerinden gündem yaratmaya çalışılması hiç hoş olmamıştır” dedi.

GÜNDEME BAKIŞ – AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal Çiğli arıtma tesisinde basın açıklaması yapması sırasında belediyenin özel güvenlik görevlileri ile bir tartışma yaşamış, bu tartışma daha sonra itiş kakışla son bulmuştu.

BU TATSIZ OLAY YAŞANMAZDI

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, şunları söyledi:

CHP'de kritik toplantı yöneticilerden çarpıcı mesajlar: Bize yetersiz diyorlar kabul etmiyoruz CHP'de kritik toplantı yöneticilerden çarpıcı mesajlar: Bize yetersiz diyorlar kabul etmiyoruz

“İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Çiğli Atıksu Arıtma tesisi girişinde yaşanan olayı üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. AKP İl başkanı Kerem Ali Sürekli ve İBB meclis üyesi Av. Özgür HIZAL, bir telefonla ziyaretlerini önceden kuruma bildirmiş olsalardı, bu tatsız olay yaşanmazdı. Her ikisi de hukukçu olan Sn. mevkidaşım ve İbb meclis üyesinin, özel güvenlik görevlilerin 5188 sayılı yasa uyarınca görev alanlarında kolluk kuvvetlerinin birçok yetkisine haiz olduğunu bilmeleri gerekir. Sadece görevlerini yapmaya çalışan özel güvenlik görevlileri üzerinden gündem yaratmaya çalışılması hiç hoş olmamıştır. Elbette İzmir’de muhalefette olan AKP istediği konuda basın açıklaması yapma özgürlüğüne sahiptir. Ancak, CHP İzmir olarak biz bu tür açıklamalar öncesinde, nasıl ilgili devlet kurumlarıyla iletişime geçiyorsak ve kolluk kuvvetlerinin güvenlik ile ilgili hassasiyetlerini gözetiyorsak, kendilerinin de kurumların işleyişine ve güvenlik hassasiyetlerine saygı göstermesi gerekir”