GÜNDEME BAKIŞ - CHP Kadın Kolları İzmir İl Başkanı Nurdan Şenkal Uçar, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, kadın kolları yöneticileri ile birlikte Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın Anıt Mezarına karanfil bıraktı. Tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlayan Uçar şunları söyledi: 

Whatsapp Görsel 2024 05 12 Saat 16.19.23 856D2Fce

BURUK KUTLUYORUZ

Kötü ekonomik koşullardan dolayı toplumsal huzursuzluklar had safhaya ulaşmıştır. ANALARIMIZ  eli öpülesi kadınlarımız, tencerelerinde aş yerine dert kaynatan kadınlarımızla birlikte toplumun büyük bir kesimi tarafından kabul edilen Anneler Gününü, bir olay sonucunda kutlanmaya başlayan bu özel günü Mayıs ayının ikinci PAZAR gününde burukta olsa kutluyoruz. GAZZE deki katliamlar onbinlerce ana ve çocuk ölümleri ile adete bir soykırıma dönüşse de anaların kutsallığına olan saygı için kutlanıyor. Ülkemizde Anneler Günü ilk defa 1955 senesinde kutlandı. Bu günün kutlanmaya başlanmasının asıl amacı, annelere olan saygının gösterilmesidir 

Whatsapp Görsel 2024 05 12 Saat 16.19.23 6D5C3C3B

KOŞULSUZ SEVERLER

Anneler, evlatlarını koşulsuz sever ve onlar için ellerinden geleni yapar. Bir anmayla başlayan bugün, annemizin ne kadar değerli olduğunu gösterir. Anna Jarvis’in hikayesiyle başlayan bugün, aslında saygı, sevgi ve değerin simgesidir. 

 Annenin bir eve bereket getirdiği de düşünülebilir. Bu durum, annelerin ne kadar özel olduğunu gösterir.

Annelerimiz özeldir, hepimizin annesi ayrı önemde ve özelliktedir. Bir ananın yetiştirdiği evlat tarihin akışını değiştirerek ülkesini tam bağımsızlık yönünde CUMHURİYET ilkesi ile yönetmiştir.

Atamız, kurucu önderimiz, anası ZÜBEYDE hanım ve tüm TÜRK KADINLARI için oldukça güzel sözler söylemiştir.

Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bu millet, esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her devrin büyük adamlarını, bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını, daha yüksek nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir.’ vecizesi; anneliğin Türk milleti için önemini ortaya koymaktadır.

Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk annesinin vefatının ardından mezarının başında şunları söylemişti; “Annem çok çekti. Annemi kaybettiğim için üzgünüm. Tek tesellim anavatanı yoksulluğa, yokluğa sürükleyen idarenin artık bir daha geri gelmemek üzere yokluğun mezarına gömülmüş olduğunu görerek ölmüş olmasıdır.”

Türk milletine bağımsızlığını kazandıran Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımı anneler gününde rahmet ve minnetle anıyor, aziz vatan için evlatları şehit düşen ve gazi olan anneler başta olmak üzere tüm ŞİDDET GÖREN VE KATLEDİLEN annelerimizin anneler gününü kutluyoruz.