GÜNDEME BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, Sevgi Yolu'nda TOKİ tarafından satışa çıkartılan alanla ilgili açıklama yaparak, AK Parti iktidarını sert bir dille eleştirdi. 

Özkan'ın yaptığı açıklama şöyle:

20 yıllık rant iktidarı, bu kez Gaziemir’imizin en merkezi noktalarından birini gözüne kestirmiş. Gaziemirli hemşehrilerimizin rahatça hava alıp dolaşabildiği, oturup zaman geçirebildiği Sevgi Yolu dediğimiz alanı vatandaşın kullanımından alıp, TOKİ eliyle ranta açılması kamu vicdanının yaralamaktadır. Varını yoğunu betona gömen bu zihniyete soruyoruz; imar planında otopark alanı olarak gözüken ve yıllardır da planlara uygun olarak kullanılan bu alanın satışının Gaziemirli vatandaşlara ne faydası var? Çevresinde belediye hizmet binamızın yanında pazar yeri, alışveriş merkezleri, karakol olan, bölgenin tüm otopark ihtiyacını karşılayan bu alan satılarak dört katlı bir bina inşa edilmek isteniyor. Bu arazinin beton olması demek, halkımızın rahat edeceği alanların yok olması demek. Buranın kamunun yararına kullanılması bir zorunluluktur. Gaziemirlinin nefes aldığı alanları beton haline getirmeye kimsenin hakkı yok. Halka hizmet yerine yine yandaşa hizmet götüren bu iktidarın sonu geldi.
 
Memleketin en kıymetli köşelerini parsel parsel satan bu zihniyeti artık çok iyi tanıyoruz. Devlet eliyle 5li çeteyi, katarlı emirleri, yandaşı, akrabayı her fırsatta kayıranlar, geçiş garantili yollar, havaalanları, köprüler, tüneller yaparak bugünümüzü ve geleceğimizi ipotek olarak verenler bilsin ki Geliyor Gelmekte Olan!
 
Talan düzeniniz batacak, Halk kazanacak!