CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, yaklaşan yerel seçim öncesi Bergama özelinde çarpıcı mesajlar verdi. AK Parti’nin mevcut başkan Hakan Koştu yerine Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer’i aday gösterdiği Bergama’da CHP’de seçime doktor Tanju Çelik’le girme kararı almıştı.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN DA KURTARAMAZ"

CHP’li Özkan, süreçte birçok bakanın ilçeye gelip seçim çalışması yapmasına göndermede bulundu.

Özkan, “ Bergama Türkiye siyasetinde en hareketli yerlerden biri oldu. AKP kaybedeceğini anlayınca işi şova döktü. Adayımız Prof. Dr. Tanju Çelik’in karşısına sürekli olarak Ankara’dan siyasetçi taşıyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar sonucu değiştirmeyecekler bakın Ticaret Bakanı Ömer Bolat geldi. Binali Yıldırım eski başbakan geliyor, gidiyor. Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy geldi...  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ki asla yapımına ve kentin doğasını öldüreceği için izin vermeyeceğimiz termik santral yapım sözü verdi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Mehmet Fatih Kacır  Sanayi ve Teknoloji Bakanı biri geliyor diğeri gidiyor. Bence Recep Tayyip Erdoğan da gelmeli. Ama kurtaramazlar. Paçaları tutuşmuş durumda. Bir yanda çocuk doktoru Tanju Çelik diğer yanda hepsi. Tanju Çelik hepsine yeter.  Onların kaybettiği gönülleri Tanju Çelik çoktan kazanmayı başardı.

"MEVCUT BAŞKAN BELEDİYEYE GİREMİYOR…"

AK Parti’nin Bergama’da aday değişikliğine gittiğine dikkat çeken Özkan, şunları söyledi;

"Bergama’da mevcut durum AKP açısından bir zillettir. AKP'nin adaleti yoktur. Biz Bergama’da parti ayrımı yapmadan herkesi yönetime katılma Bergama’yı yönetme çağrısı yapıyoruz. Başkan adayımız hizmette parti ayrımı yapmayacağını şimdiden ilan etti. AKP ise Kınık’ta pek çok şaibe de imzası bulunan bir belediye başkanını Bergama’ya getirerek Bergamalıların iradesini hiçe saydı. Bergama bunun hesabını görecek. Bergama‘da çok ilginç bir şey yaşanıyor, mevcut Bergama Belediye Başkanı ve ekibini AKP tamamen dışlamış durumda. AKP aldığı kararla Koştu’yu ve ekibini belediyeye sokmuyor. Hak hukuk ve adalet gözardı edilerek Bergama Belediyesi Sadık’ın yönetimine tahsis edilmiş durumda. Ayıptır yazıktır günahtır. İthal belediye başkanı adeta gizli kayyum! Aday yaptıkları Sadık Doğruer Kınık’ta sattığı taşınmazlar ile ünlü. Yaklaşık 2 yıldır Bergama Belediye Başkanlığı çalışmaları yürütüyor."

SEÇMEN TAŞIMA İDDİASI

AK Parti tarafından Kınık’tan Bergama’ya ‘seçmen taşındığını’ iddia eden Özkan, şunları söyledi;

“Gelirken de tespit edebildiğimiz 760 kişiyi 28 Mayıs seçimlerinden sonra Kınık’tan Bergama’ya taşımış. Bu oy taşıma işi de onları kurtarmaz. Adayımız Prof. Dr. Tanju Çelik çocuk doktoru. Özellikle mesleğinden ötürü geçmişte toplumun büyük bir kesimine dokunmuş. Kendisine sordum telefon rehberinde binlerce numara vardı. Böylesine Bergama‘la iç içe olmuş bir insanın avantajı insan biriktirmektir. Bu nedenle çok avantajlı. Bergama onu çok iyi tanıyor. Tanju Çelik kazanacak bunu göreceğiz. AKP Bergama‘da millet bahçesi dahil, satılan mallar dahil, hiçbir sözünü yerine getirmemiştir. Biz onların yapmadıklarını da yapacağız yarım bıraktıkları tamamlayacağız. Bergama kazanacak”

PROJELERİ ANLATTI

Özkan, Bergama için Çelik’in önemli projelerinin olduğunu belirtti. Özkan, “Adayımız Tanju Çelik, Bergama-İzmir Ulaşımını hızlandırmak için Bergama’ya İZBAN’ı getirecek. Alanında Profesör bir hekim olarak Bergama’yı sağlıkta öne çıkaracak; Atatürk Sağlık Araştırma Merkezi ve belediye bünyesinde bulunacak hasta nakil araçlarıyla geride kalmış hastane ve sağlık ulaşımı sorununu giderecek. Üreticiyi destekleyecek, kent merkezinde oturanlara ucuz, doğal ve sağlıklı gıdalar ulaştıracak. Bergama’nın değerleri başta zeytin ve pamuk olmak üzere ürünleri markalaştıracak satış desteği verecek. Özellikle CHP’li Büyükşehir Belediyeleriyle protokoller imzalayarak ciddi oranda satışı arttıracak, çiftçiyi teşvik edecek. Yarım kalan işler tamamlanmayacak diyorlar, tamamlanacak. ESHOT ve İZTAŞIT araç seferlerinin artmasını, girilmeyen köylere girmesini sağlayacak. Kent lokantaları ve kreşler açacak, 1-5 yaş arası çocuklara ücretsiz süt dağıtacak, yoksulla mücadele edecek. Bergama‘yı Tanju Çelik kazanacak göreceksiniz” dedi.