Ekonomiyi eleştiren ve yerel seçimler hakkında konuşan CHP Lideri Özgür Özel, "TÜİK, Erdoğan'ın bir dediğini iki etmiyor ama esnafı perişan ediyor. Bu seçimde gösterilecek bir sarı kart, Erdoğan'a ders olacak" dedi.

 Emeklinin açlığa mahkum edildiğini söyleyen Özel, bütün siyasi partilere seslenerek, "Kanun teklifimiz var, bu 7.500 lirayı önümüzdeki hafta en az asgari ücret seviyesine çıkarmak durumundayız" ifadelerini kullandı.

GDovKUsWQAAI-kp

Özel'in konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

"EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞININ 25 BİN LİRA OLMASI LAZIM"

"Babamızın oğlu da olsa kız kardeşimiz de olsa memnuniyet anketinde o şehrin, o ilçenin onay ağını almadıysa kimseyi aday göstermiyoruz.

Bugün esnaf, içi, çalışanlar zor durumda emekliler ise perişan durumda. Gıda fiyatlarında artış yüzde 80.5. Oysa dünyada gıda fiyatlarında yüzde 10 düşüş yaşandı.

Yumurta yüzde 75 zamlandı diyen haklıdır. En düşük fiyatla yumurta yüzde 55 zamanlanmış. Turgutlu’da binlerce emekli 7 bin 500 TL emekli maaşı alıyor.

2002 yılında emekli maaşı asgari ücretin yüzde 50 üzerindeydi. Bugün emekli maaşının en düşüğünün 25 bin lira olması lazım.

GDovKv0WwAA1L1f

İKTİDARA SARI KART GÖSTERİN

Eskiden emeli maaşları torunların okutulduğu bir seviyeden bugün karnını doyuramaz bir noktaya gelmiştir.

Emekliler hepsi ne CHP’li ne de İİY Partilidir. Emekliler hepimizin minnet borçlu olduğu büyüklerimizdir.

En düşük emekli maaşını en az asgari ücret seviyesine çıkarmak durumdayız. Bu çağrımı Turgutlu’dan Türkiye’ye yapıyorum.

Bu seçimde enflasyondan şikayeti olan, maaşından şikayeti olan bütün Turgutluları iktidara sarı kart göstermeye davet ediyorum."

GDovK-tXMAAeKOz