GÜNDEME BAKIŞ - CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı irfan Önal, ilçede mini bir miting gerçekleştirdi.  Önal'ın Sevgi Yolu'nda yaptığı mini mitinge Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Bornova Belediye Başkan adayı Ömer Eşki, Balçova Belediye Başkan adayı Onur Yiğit ve CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin eşlik etti.

GFWYQC-XkAALz84

"PARTİM TARAFINDAN BÜYÜK BİR GÖREVLE TAÇLANDIRILDIM"

Önal, “Mevki ve makamlar geçicidir. Asıl olan partidir ve ondan kıymetli hiç kimse yoktur. Bu muhteşem kalabalık bana gösteriyor ki daha Bayraklı'da yapılacak çok işimiz var. Bir genç kardeşiniz olarak bu şehrin nasıl hizmetkarı olacağıma hepiniz şahit olacaksınız. Bugün partim tarafımdan büyük bir görevle taçlandırıldım. Biliyorum ki CHP var oldukça cumhuriyetin ilkelerine sıkı sıkıya bağlı gençler olacaktır” dedi.

GFWYQDDXMAA_hqw

"VATANDAŞLARIMIZIN REFAHINI ARTIRACAĞIZ"

Önal şunları kaydetti:

Bayraklı benim için ayrı bir anlam ifade ediyor. Bizler bu kentin çocuklarıyız. Vakit, bu memleketi daha yaşanabilir kılmak için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyma vaktidir. Vakit, motorları maviliklere sürme vaktidir. Bundan aylar önce Bayraklı için bir yola çıktım. Bu yolun sonunda Bayraklı'da CHP'nin bayrağını dalgalandırmak benim boynumun borcudur. Bayraklımızın her mahallesini karış karış gezdim. Tüm sorunlarınızın ve taleplerinizin farkındayım. İşte tam bu yüzden Bayraklımızın geleceğini birlikte inşa edeceğimize inanıyorum. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan çevreye kadar her alanda güçlü projelerimizle ilçemizi modern, çağdaş ve daha yaşanabilir bir yer haline getireceğiz. Kalkınmacı belediyecilik anlayışımızla ilçemizin çehresini yeniden şekillendirecek, sosyal belediyecilik anlayışımıza, vatandaşlarımızın refahını arttıracağız. Ne yazık ki Bayraklımız, deprem konusunda önceden güvenlik tedbirleri olmasına rağmen hala risk altında bulunuyor. Bu konuda hassasiyetimizi ivedilikle artıracak ve etkili çözümler üreteceğiz. Göreve gelir gelmez kentsel dönüşüm projelerimizi başlatacağız. Daha güvenli ve dirençli bir Bayraklı için gecemizi gündüzüne katarak çalışacağıma huzurunuzda söz veriyorum.

GFWYQDCXUAA9wyn

SANDAL: "BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜREMEYECEKSİNİZ"

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bizler CHP'liyiz. Biz görev sürecimizde yatakta bile rozetimizi çıkarmadık. Biz 6 okun gerekliliğini yerine getirdik. CHP’li olmak makam ve koltuk sevdasına düşmemek demektir. O yüzden koltukların hiçbir kıymeti yok. Bugün bizdeyse yarın pırıl pırıl bir kardeşimizde olacak. Biz, bütün kuvvetimizle Bayraklı'da CHP bayrağını dalgalandırmak için üzerimize ne düşüyorsa onu yapacağız. Sabah işçi kardeşlerimizle sözleşme imzalarken 'Eğer üzerinizde hakkım varsa Bayraklı'da CHP'nin bayrağını yere düşürmeyin' dedim. Partimiz bir karar vermiş. Genç arkadaşıma sahip çıkmak bütün Bayraklılı hemşerilerim ve partimizin asli görevi olmalıdır. Yok öyle! Bizi birbirimize düşüreceksiniz, aradan siz sıyrılacaksınız. Bayraklı CHP'nindir ve öyle kalacaktır" diye konuştu.