Hale ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) yerel seçimlerin ardından parti içi yarış kadın kollarında başladı.  İl ve ilçe örgütlerine gönderilen genelge doğrultusunda kongre maratonu start aldı. İlçe kongrelerini tamamlayanlar kadınlar İl Kadın Kolları Başkanını seçmek için sandık başına gidecek.  

UÇAR YENİDEN ADAY

6 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşecek olan il kongresi öncesi 4 yıla yakın süredir il başkanlığı görevini sürdüren Nurdan Şenkal Uçar adaylığını açıkladı.

İLÇELERDEN YOĞUN DESTEK

Uçar'ın CHP İzmir İl Başkanlığı binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasına, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Kadın Kolları MYK eski üyesi Nurşen Balcı ve  ilçe örgütlerinden yoğun katılım gerçekleşti.

“GASP EDİLEN HAKLARIMIZI SÖKE SÖKE ALMAK İÇİN ADAYIM”

Uçar adaylık açıklamasında, yerel seçimlerde kazanılan başarıya vurgu yaparak “Hedefimiz Atatürk’ün partisini iktidara taşımaktır. Eşitlik, demokrasi, laiklik için birlikte el ele mücadeleyi ileri taşımak için, değişimin gücüyle partimizi iktidar yapmak için yeniden il başkanlığına adayım. Görünmeyen emeğin iktidarı için adayım, gasp edilen haklarımızı söke söke almak için adayım. Kadınlar birlik olsa dünya oyna yerinden. Kadınların her kademede eşit temsiliyet hakkını almak için, ben değil biz diyoruz” ifadelerini kullandı.