Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İlçelerde kongre heyecanını yaşayan CHP’nin İzmirli kadınları 6 Temmuz Cumartesi günü yapılacak olan İl Kadın Kolları kongresi için gün sayıyor. 3 adaylı geçmesi beklenen il kadın kolları kongresinde kıran kırana bir yarış bekleniyor.

TUGAY VE ASLANOĞLU TARAFSIZ

Partili kaynaklardan edinilen bilgiye göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve İl Başkanı Şenol Aslanoğlu kongreye ilişkin tarafsızlığını koruyor, “Hak eden kazansın, CHP ve örgüt kazansın” diyor ancak, kadın kolları kongresi için kolları sıvayan ana kademe siyasetçileri de yok değil.

KAYA KURUN’A DESTEK İSTEDİ

Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya’nın, CHP Kadın Kolları İl Başkan Adayı Zahide Kurun’a açık destek verdiği parti kulislerine yansıdı. Kaya’nın yakın olduğu belediye başkanlarını da arayarak Kurun’a destek istediği dile getirildi. Kaya’nın ricası üzerine Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir’in ve Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu’nun Kurun’a destek sözü verdiği iletildi.

KURUN VE LİSTESİNDEKİ 11 KİŞİ BELEDİYE ÇALIŞANI

Öte yandan Zahide Kurun’un Buca Belediyesi çalışanı olması ve yönetim listesinin de belediye çalışanlarından oluşmasının örgütte “Nasıl zaman ayırıp çalışacaklar, işe mi gitmeyecekler yoksa belediyedeki görevlerinden istifa mi edecekler” sorularının sorulmasına neden oldu.

UÇAR’IN DİĞER RAKİBİ KARABAĞLAR’DAN

Mevcut İl Başkanı Nurdan Şenkal Uçar kongrede yeniden aday. Uçar’ın karşısına Karabağlar’dan Pınar Sert Ceylan çıkıyor.