GÜNDEME BAKIŞ - CHP'li Yasin Ergül, meclis üyesi tartışmalarının, danışma kurullarında gündem gelmek üzere rafa kaldırılması gerektiğini söyleyerek, "Uzun süren aday belirleme süreçleri artısıyla, eksisiyle artık tamamlandı. Hiçbir adayın mutlak memnuniyeti, hiçbir listenin mutlak temsiliyeti sağlayamayacağını hepimiz biliyoruz. Bu sebeple, aday ve liste tartışmalarını seçimlerden sonra danışma kurullarında değerlendirmek üzere, rafa kaldırmak zorunluluğu ortadadır" dedi. 

"TARTIŞMALARI RAFA KALDIRMALIYIZ"

Ergül'ün açıklaması şöyle:

Ülkemizin içinde bulunduğu kaotik durumu, niteliksiz ve rantçı bir yönetim anlayışını değiştirmek, belediyelerde kimin hangi göreve seçileceğinden daha önemlidir.  Bizim AKP’nin ve çıkar ortaklarının rantçı zihniyetine teslim edeceğimiz bırakın belediye başkanlığını, bir tane belediye meclisi koltuğu bile yoktur! Tüm il ve ilçelerimizde belediyelerimizi kazanacak, tüm meclislerde çoğunluğu alacağız. Bunun için, aday adayı olmuş arkadaşlarımız başta olmak üzere tüm demokrasi savunucularına ve halkçı yerel yönetim hizmetlerini isteyen yurttaşlarımıza düşen görev; temas edebildiği kim varsa onlardan, rantçı adaylara değil, halkçı adaylara destek olmasını istemektir.

"RANTÇI DEĞİL HALKÇI BELEDİYECLİK"

Bu sebeple, parti üyelerimiz başta olmak üzere tüm demokrasi savunucularını Kent İttifakları için sahaya çıkmaya çağırıyorum. Unutmayın, rantçı değil halkçı belediyecilik için 31 Mart son gün! İşimiz Gücümüz Türkiye! İşimiz Gücümüz İzmir! İşimiz Gücümüz Gaziemir!