Torbalı’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde CHP Torbalı İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları’nın yaptığı seçim çalışmaları çerçevesinde yapılan çıtalı afişlere yönelik saldırılara sosyal medya hesabında tepki gösteren Övünç Demir, açıklamayı Seçim Koordinasyon Merkezi’nden 05.01’de yaptığına dikkat çekti.

Aday gösterildiği günden itibaren adil bir yarışa ve centilmenliğe dayalı bir kampanya yürüttüklerini vurgulayan Demir, hemşehrilerine seslenerek şunları söyledi:

“Bu çerçevede yapmak istediklerimizi, Torbalı’ya dair projelerimizi sizlere anlatıyoruz. Ancak seçim çalışmalarımıza yönelik tesadüfi olmayan, planlı ve organize bir saldırı ile karşı karşıyayız. Ben bugüne kadar yaşanılan olumsuzlukları kamuoyuna taşımadım ancak bugün bu çağrıyı yapmak elzem oldu. İki haftadır afiş, bayrak ve pankartlarımız yırtılıyor, tahrip ediliyor, ya da suni şikayetlerle indiriliyor. Dün gece ise Gençlik Kollarımızın astığı 150 adet çıtalı afişimiz yerlerinden söküldü ve kırıldı. Savcılık’a yaptığımız şikayet sonucunda öğreniyoruz ki, bu Vandalizm Suriyelilere para karşılığında birileri tarafından yaptırılmış. İfadeler emniyet kayıtlarında mevcut. O afişlerin her birinde bize gönül verenlerin alın teri, emeği ve inancı var. Seçimlere daha bugünden gölge düşürmeye çalışanları buradan uyarıyorum. Üç beş afişimizi sökmekle bizi yıldıramazsınız. Biz bu seçim sürecini kararlılıkla ve sağduyu ile sürdürmeye devam edeceğiz.”

Torbalı’da dün gece yine savcılığa intikal eden bir başka şiddet olayına da dikkat çeken Demir, “İktidar partisi temsilcilerine buradan sesleniyor ve sağduyuya davet ediyorum. Siyaset önce insan için yapılır. Tarih göstermiştir ki; huzuru bozanlar değil huzuru sağlayanlar kazanır” diye konuştu.