GÜNDEME BAKIŞ -  CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, bayramlaşma töreninde içini döktü. Çapın, eski Başkan Mustafa İduğ’u neden disipline verdiğini anlattı. Çapın, “Eski başkanlar makamlarını devretti. Bu koltuklar kimsenin malı değil. Mustafa Başkanın olması için çalıştım. Olgun Başkan bu yüzden bana hiç küsmedi. Mustafa Başkan geldi partili arkadaşları işten attı. Ömer Eşki mazbatasını aldı. Kendisine devir teslim yapılmadı. İzmir’de bu konuda tekiz”dedi.

PM’YE İHBAR EDECEĞİM ÇÜNKÜ

Çapın, şunları söyledi:

“İlçe başkanı belediye başkanını disipline veremez. Parti Meclisi’ne ihbar eder. Şuan belediye başkanı değiliz diyebilirsiniz. Suç eğer belediye başkanı olduğu dönemi kapsıyorsa PM kararı ile disipline gönderilebilir. Ben burada gerekli soruşturmayı yapıp PM’ye ihbar edeceğim. ‘Ayıp değil mi neden böyle yapıyorsun?’ diyebilirsiniz.  Birçoğunuz gerçekleri bilmiyor. Belediye yapılan basın toplantısında AKP’nin ilçe başkan yardımcısı vardı.  Orada ne işi var? Siz düşünebiliyor musunuz CHP yöneticisinin Cevdet Çayır’ın basın açıklamasında olduğunu! Bunun anlaşılır bir tarafı var mı? Bir meclis üyesi aday var. Onun babası. O da orada. Benim iş yerimde AKP’ye oy verecek bir kişi çalışamaz. Bir müdür, Cevdet Çayır’la ilgili cayır cayır paylaşım yapıyor. Böyle bir şey var mı? İçinize sinebiliyor mu? Bu durumda CHP ilçe başkanı ne yapar? Bornova Belediyesi’nin işlerini alan bir müteahhit arkadaş Hamza Dağ ile Cevdet Çayır’ı çağırıyor, iftar veriyor. Bunu paylaşıyor. Bu adam burada CHP seçmenin seçtiği belediyenin ekmeğini yedi. Bornova Belediyesi’nin şirketindeki bir arkadaş toplantılar yapıyor. Çayır’la toplantılar yaptı, sosyal medyasına koydu. Cemevine gidip oy istedi. Siz olsanız ne yaparsınız. Bir kişi yanlış yapıyorsun desin ben şikayetimden vazgeçeceğim.

BÖYLE ŞEY GÖRMEDİK

Yıllarca Olgun başkanla, Mahir vekilimizle yan yana olduk, zamanı geldi karşı karşıya olduk. Böyle bir şey görmedik. Sahte siteler kurdular. Yazılmayacak şeyler yazdılar. Götürdüler sosyal medyaya verdiler. Araştırdık hep tanıdık kişiler.  CHP terbiyesinde böyle bir şey yok. Ben bu partiden doğdum. Terbiyeyi partiden aldım. Parti kültürü almamış kişiler yapar.

SAĞCI İDİLER SOLCU OLAMADILAR

Arkadaşlar sağcı idi solcu olamadılar. Onların yaptıklarından dolayı halka çıkamadık. Günlerce toparlamak için uğraştık. Yolları. Çöpleri gösteriyorlardı. Asfalt şantiyemiz var. Nerede asfalt? Kendi kamyonlarımız var. Kamyonun kimin malı olduğuna mı bakarsınız çöplerin toplanıp toplanmadığına mı bakarsınız. Günlerce bunları vatandaşlara anlatmaya çalıştık. Çamdibi’nde kanalizasyon aktı. Bir ay yapmadılar. Bizi rezil etmek için.  Bizler kardeşiz. CHP’yi ihanet edenin affı olmaz. Kimsede benden bunu beklemesin. Bizim içimizde hainler olmayacak”