Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Yaşanan depremin ardından önce Adana'ya ardından Hatay'a giden CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kırıkhan bölgesinde arama kurtarma çalışmalarının hala başlamadığını anlattı. Bayır, "Depremin üzerinden 36 saatten fazla süre geçti. Biz Adana'da dün akşam indik, bugün bölgeye geldik, yolda birçok tır vardı, tırların üzerinde kepçeler, greyderler vardı ama anladığım kadarıyla Valilik bunu kendi kafasına göre yönlendiriyor. Bizim gittiğimiz Kırıklar 180 bin nüfuslu geniş bir yer ve burada 1 ya da 2 tane traktör gördüm, diğer operatörlerin hiçbiri yok ifadelerini kullandı. 

"VALİLİĞİ ARIYORUZ"

Enkaz çalışmalarında arama kurtarma başlamadığını kaydeden Bayır, "Hem AFAD'ın temsilcilerini hem Valiliği ve sorumluları arıyoruz ama ne yazık ki gücümüz yetmiyor onları getirmeye, hala böyle bir sıkıntı var burada" açıklamasında bulundu. 

"BÜYÜK UMUTSUZLUK VAR"

Bayır, Hatay'da gördüklerini , "Çok üzgünüm. Burada çok büyük bir umutsuzluk var. Hatay' da taş üstünde taş kalmamış. Adeta hayalet şehir olmuş. Vatandaş soruyor AFAD nerede? Vatandaş devleti yanında istiyor. Saniyeler önemli. Deprem bölgesine acilen müdahale edilmelidir. Polis, jandarma, ordu kim gelecekse gelsin artık. Buradaki insanlar büyük acılar yaşıyor. Göçük altında binlerce insan var" ifadeleriyle anlattı.