GÜNDEME BAKIŞ- AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'nın Gündeme Bakış'ta yaptığı "Atatürk'ten, Atatürk'ün bıraktığı partiden iyice CHP Kılıçdaroğlu'nun başkanlığı ile birlikte uzaklaşarak, final noktasına gitmiştir. Bunu zaten saklamıyorlar, ittifak yaptığı partilerden de saklamıyorlar, beraber seçime girdiği partiden de saklamıyorlar" sözleri tartışma yarattı. AK Partili Kaya'nın sözlerine CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'dan sert tepki geldi.

HADSİZ SÖYLEMLERDE BULUNUYOR
AK Partili Kaya'nın CHP'nin iç işlerine müdahil olarak sık sık yorumlarda yaptığını kaydeden Bayır, "AK Partililer, bunu alışkanlık haline getirdiler. Başka bir partilerin iç işlerine sürekli müdahil olmaya başladılar. Atilla vekil de Genel Başkanının gözüne girmek için, zaman zaman bu tarz yakışıksız hatta hadsiz söylemlerde bulunuyor. Böyle konuları gündeme getirmek iktidar partisi mensubu bir milletvekiline hiç yakışmıyor. Hele ki İzmir gibi özgürlüğün kalesi olan bir şehirdeki milletvekiline hiç yakışmaz. CHP,  AK Parti'nin parti içişlerine müdahil olmuyor. Böyle olması da gerekiyor" dedi.

İNSANLAR ATATÜRK'E BAĞI NEDİR DİYE BAKAR
Bayır sözlerine şu şekilde devam etti:
"Sen 20 yıldır; meydanlardan havalimanlarından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini kaldıran partinin milletvekilisin. Bunu söyleyecek en son adam sensin. İnsanlar bir bakar bunu söyleyen kişinin Atatürk ile bağı nedir diye!" Sen Cumhuriyet Halk Partisi'nin Atatürkçü çizgiden uzaklaştığını söyleyeceğine AKP'nin Atatürk Havalimanı'nda Atatürk adını neden kaldırdığını açıkla" diye konuştu.  

KENDİ İLÇENİ CHP'YE KAPTIRDIN
"Kaya neden bunu yapıyor Çünkü, kendi elinde olan yeri, Torbalı Belediyesi'ni AK Parti'den CHP'ye kaptırdı" diyen Bayır şunları söyledi:
"Bu durumu bastırmak için de bu tarz söylemleri gerçekleştiriyor. Bir çok ortamda bir araya geliyoruz, yüz yüze bakıyoruz. İnsanlar bazı şeyleri söylerken dikkat etmeli. Sen mevcut ilçeni kaybetmişin. Sen önce git kendi ilçeni toparla. "

TAYYİP BEY'İN GÖZÜNE NASIL GİRERİMİN DERDİNDE
Bayır, "Seçimlere 4 ay gibi kısa bir süre kaldı. Arkadaş, 'Acaba Tayyip Bey'in gözüne nasıl girerim. CHP'ye söylemlerde bulunarak, bu açıklamalarımı Tayyip Bey'e gönderirim" diye düşünüyor. Artık kendi niteliğindeki, milletvekilleriyle uğraş. Sana CHP'nin genel politikaları ya da Tunç Soyer'e laf atmak bir şey kazandırmaz" diye konuştu.