GÜNDEME BAKIŞ - CHP Konak İlçe eski Başkanı Mehmet Şakir Başak, CHP İzmir il binası önünde, CHP İzmir İl Başkanlığı a adaylığını açıkladı. Başak'ın adaylık açıklamasına CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi, İl yönetimini temsilen İl Başkan Yardımcısı Sadrettin Coşkuner de katıldı. CHP İzmir İl Başkan Adayı Aytekin Tunus da açıklamaya katıldı. 

ÜLKENİN CHP'YE İHTİYACI VAR

CHP’nin temelinde birlik ve beraberlik var diyerek konuşmalarına başlayan Başak, “Biz bunu başaramazsak halk nasıl başaracak. Bizler örnek olacağız. Bu bir demokrasi mücadelesi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100 yıldır ayakta olması, işte bugün ki mücadelenin devamından kaynaklanıyor. Tam bittik derken umutlar söndü derken yeniden küllerinden doğduk. Günü geldiğinde ben değil biz diyenler, umudu yeniden yeşertiler. Yeniden hareketlendirdiler sokakları. Bugün ülke CHP’nin yönetimine ihtiyacı var” mesajını verdi.

HALİNİZDEKİ İL BAŞKANI BENİM

Seçim sonrasında partide ve sokaklarda umutsuzluk olduğunu, heyecanın bittiğini vurgulayan Başak, “Biz ölmedik, biz varız! Bu heyecanı yeniden yükselteceğiz. Kardeşliğimiz, beraberliğimizde; ötekileştirmeden yapacağız. 25 yılımı doldurdum. Bütün kademelerden geçtim. Eğilmedim, bükülmedim. Sadece örgütümün önünde eğildim. Bundan sonrada sizin dışınızda kimsenin önünde eğilmeyeceğim, söz veriyorum. Öyle bir örgütlenme yapacağız ki, bundan öncekilere sağ olsun, var olsun diyeceğiz ama onların yapamadıklarını yapmaya geliyoruz. Sizin hayal ettiğiniz bir il başkanı olacağım. Göreve gelirsek nasıl il başkanlığı yapılır, sokaklar nasıl heyecanlandırılır bunu göstereceğiz. İzmir’in tarihi sorumluluğu var. Ülkeye ışık saçacağız. Biz bunu başaracağız” diye konuştu.