Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, il yönetimini güçlendirme amacıyla yapacağı revizyon için ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıları tamamladı. Aslanoğlu, yaptığı toplantılarda ilçe başkanlarından, ilçelerinin nüfus sayısına göre il yönetimine isim önermelerini istedi. Bu kapsamda merkez ilçelerde nüfusu 300 binin üzerinde olan ilçe başkanları yönetim için 5, nüfusu 300 binin altında olan ilçe başkanları ise 3 ismi kapalı zarf içinde il başkanlığına bildirecek. Merkez dışı ilçeler ise whatsapp üzerinden Aslanoğlu'na önerdikleri isimleri iletecek. 

BELEDİYELERDE ÇALIŞAN PARTİLİLER İÇİN PARANTEZ AÇTI
Aslanoğlu, ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıda yönetim içinden de aday yazabileceklerini belirterek, belediyelerde çalışan partililer için özel bir parantez açtı. Aslanoğlu, "Belediyelerde çalışan arkadaşlarımız görevlerini yapsın, ikinci bir görev almamaları daha doğru olur" dedi.

İLÇELERDE HAREKET BAŞLADI
Yapılan toplantıların ardından, ilçe örgütlerinde yeni yönetim hareketliliği başladı. Bu kapsamda mevcut il yönetiminde bulunan bazı belediye çalışanlarının, yeni oluşturulacak yönetimde yer almak için belediyelerden istifa ettiği öğrenildi. 

KIZILKAYA VE MALATYALI BELEDİYEDEN İSTİFA ETTİ
 İl yöneticisi Hüseyin Kızılkaya'nın Çiğli Belediyesi'nden, İl Yöneticisi Cansu Malatyalı'nın ise İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden istifa edeceğini söylediği, Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan'ın, Aslanoğlu'na "Kızılkaya ve Malatyalı" isimlerini ileteceği öne sürüldü. 

GAZİEMİR ERGÜL DEDİ
Buca Belediyesi'nde çalışan il yöneticisi Yasin Ergül'ün ismini, Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan'ın yeni yönetim için bildireceği iletildi. Gaziemir’in sadece Ergül ismini ilettiği öne sürüldü.

KARŞIYAKA "COŞKUNER" DEDİ
Karşıyaka Belediyesi'nde çalışan Sedredil Coşkuner'in ve Mali Müşavir İsfahan Naki'nin isminin Karşıyaka İlçe Sekreteri Seydi Önder tarafından Aslanoğlu'na bildirildiği aktarıldı.

NARLIDERE'DEN "GÜL" TAVSİYESİ
Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun'un ise mevcut yönetimden Binali Gül'ün ismini yazacağı belirtilirken, Gül'ün belediyedeki işinden istifa edip etmeyeceği henüz netleşmedi.

TİCE ÜZERİNDE FİKİR BİRLİĞİ
Öte yandan dış ilçe başkanları başta olmak üzere birçok ilçe başkanının mevcut yönetimde bulunan İl Başkan Yardımcısı Özkan Tice'nin yeni yönetimde yer almasını istediği ve ortak olarak Tice'nin ismini verecekleri belirtildi.

BORNOVA BAYRAKLI HATTI
Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın’ın mevcut yönetimdeki Erol Mutlu ve  Güler Mutlu ismine destek verdiği; Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’a yakın siyaset yapanların ise Fikret Vatansaver’i yeni yönetimde görmek istediği kulislere yansıdı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın ise eski Baro yöneticisi Ali Derman Güler’e tam destek verdiği ifade edildi. Güler'in, daha önce genel merkez düzeyinde göç konusunda çalışmaları bulunuyor.

YENİ YÖNETİM İÇİN İSMİ GEÇENLER
Balçova eski ilçe Başkanı Aygül Eryılmaz, Yasemin Menokan, Kazım Özdemir, Ahmet Yıldız, Leman Tunus, Polat Manduz'un Çağdaş Kaya'ya imza vermediği gerekçesiyle yeni yönetimde yer alabileceği, Saniye Bor Fıçı'nın ise iş dünyasını temsilen yeni yönetimde yer alabileceği parti kulislerinde konuşuluyor.

YÖNETİM DIŞINDAN İSMİ GEÇENLERİ
Yönetim dışından, Karşıyaka'dan eski il yöneticisi Dilek Bilgin, eski Gençlik Kolları İl Başkanı Ozan Uyan, eski Belediye Başkanı Cevat Durak'ın oğlu  Burak Ali Durak'ın, Bornova'dan eskiden Gençlik Kolları Üyesi olan Mustafa Arslan'ın, Karabağlar eski İlçe Başkanı Orhan Polat ve Ekincan Aksoy'un ismi geçiyor.