GÜNDEME BAKIŞ – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünkü İzmir ziyareti AK Parti-CHP arasında tartışma yarattı. Bayraklı’daki törende maaşlarına zam isteyen işçilerin CHP liderinin arabasının etrafını sarmasının ardından korumalarla işçiler arasında kısa süreli itiş kakış yaşanmıştı. Burada yaşananları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli tarafından da eleştirilmişti.

AK Partili Dağ'dan CHP liderine arbede çıkışı: İzmir'in huzurunu kaçırmayın! AK Partili Dağ'dan CHP liderine arbede çıkışı: İzmir'in huzurunu kaçırmayın!

ASLANOĞLU’NDAN KONTRA

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de coşkuyla karşılandığını vurgulayarak AK Parti cephesinden gelen eleştirilere yanıt verdi. Aslanoğlu, “Bizleri yakından takip eden bazı AKP’liler, platformun çökmemesi ve kimsenin zarar görmemesi için yaşanan bir arbedeyi dillerine dolayarak, bu ziyaretin İzmir’de yarattığı ve onların da altında ezildikleri etkiyi gölgelemeye çalışmışlar.  Bugün bir kez daha halktan yana olan sosyal belediyecilik ile ranttan yana olan Akp zihniyetinin farkını gördük. Bunu görmeyenler, maden işçilerini tekmeleyen, tweet attı diye çocukları tutuklatan, hak arayan işçileri ve memurları biber gazına boğan zihniyetin sahipleridir. 20 yıllık iktidarları yoksulluk, israf, adaletsizlik, baskı ve şiddet diye özetlenen Akp'nin İzmir’deki temsilcileri boşuna uğraşmasın. Dün olduğu gibi bugün de, onların adaletsizliği ve baskılarına karşı bu ülkenin en büyük güvencesi CHP’dir. Halk kazanacak, Akp kaybedecek”