Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Millet İttifakı'nın İzmir'de yürüttüğü 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik çalışmaları anlatarak, Cumhur İttifakı kanadından gelen "Depremzede" eleştirilerini yanıtladı. 

"BERGAMA, KINIK, ALİAĞA HATTINDA FAZLA EFOR SARF ETMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Belediyelerin Cumhur İttifakı'nda olduğu ilçelere özel çalışmalar yapıldığını kaydeden Aslanoğlu, "Biz 6'lı masa olarak sık sık toplanıyoruz. İlçelerde de bu toplantılar oluyor. Sokağın her yerinde çalışmalar sürüyor. Bergama, Aliağa, Kınık hattı biraz daha fazla efor sarf etmeye çalıştığımız bölgeler oluyor. Bergama hattında Deniz (Yücel) Başkanın da liderlik ettiği bir çalışma oldu. Kınık'ta Ebru Okay'ın liderlik ettiği çalışmalar yürüyor. Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız çalışmalara liderlik ediyor. Saadet Partisi'nin çalışmaları oluyor, biz de eşlik ediyoruz, bu tarz çalışmalarımız da var, çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. 

"BİZ OY TOPLAYALIM YARDIMA GİTMEDİK"

Afet bölgesinde Cumhur İttifakı'na yüksek oy çıkması nedeniyle, CHP'li belediyelerin depremzedelere yaptığı yardımları sonlandırılmasına yönelik kamuoyunda yer alan söylemlerin gerçeği yansıtmadığını anlatan Aslanoğlu, "Depremzede konusunda 2, 3, 4 konu birbirine karışıyor. CHP ve bizler hayatımız boyunca insandan yana tavır almışız. Kimin kime oy verdiğine göre bir yardımlaşma ya da yardımlaşmama olabilir mi! Biz oy toplayalım diye yardıma gitmedik. O yüzden Osmaniye'deki kardeşlerimizin nasıl oy verdikleri vicdanlarıyla kendileri arasındaki bir tercih. Buna saygı duyarız. Tüm vatandaşlarımıza saygı duyuyoruz. İzmir'de AKP'ye, Erdoğan'a oy veren vatandaşlarımıza da saygı duyarız, Osmaniye'dekilere de saygı duyarız. Osmaniye ile yardımlaşmalarımız sürecek. Şu anda da arkadaşlarımızın çoğu o bölgelerde çalışıyor, Genel Başkanımız da o bölgelerde çalışıyor" ifadelerini kullandı. 

"İZMİRLİ DEPREMZEDELERİN SÜRECİ APAYRI"

İzmirli depremzedelerin Uzundere konutlarından çıkartılmasının yasal bir süreç olduğunu dile getiren Aslanoğlu, "İzmir depreminde mağdur olmuş arkadaşlarımızla ilgili süreç apayrı. Konteynerlerinden çıkartılan depremzedelerimiz olmuştu, onlarla ilgili yasal olarak yapılması zorunlu olanlar var. Bu ayrı bir süreç. Biz Osmaniye'de de Adıyaman'da da, Hatay'da da depremzedeler için çalışmaya devam edeceğiz. Halk Konut projesinin oradaki yerel aktörlerin yavaş yavaş gelişmesiyle ilgiliydi. Orada  kooperatifler kuruldu, aynı buradaki gibi kooperatifleri destekliyoruz, alım garantisi vererek destekliyoruz. Tohum desteği veriyoruz, küçükbaş hayvancılığı, mandacılığın gelişmesini destekliyoruz. Tüm ekiplerimiz de orada. 4 ilde çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu. 

"ERDOĞAN AĞZINI AÇTIKÇA GENÇLER ÜLKEYİ TERK ETMEK İSTİYOR"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Birileri gençlere sürekli umutsuzluk pompalıyor" sözlerini değerlendiren Aslanoğlu, "Erdoğan çok doğru söylemiş; bir yerden sürekli gençlere umutsuzluk dalgası pompalanıyor. O da Erdoğan'dan pompalanıyor. Erdoğan ağzını açtıkça gençler ülkeyi terk etmek istiyor. Gençlere verebildikleri tek umut yok, atanamayan 100 bin öğretmeni atayacakları, köy okullarını açacaklarını mı söylüyorlar. Bunu Kemal Kılıçdaroğlu söylüyor. Okumuş gençlerimiz işsiz, bu gençlere umutsuzluğu kim veriyor! Ekonomi, Dolar, Euro, uçak bileti... Genç bakıyor uçak bileti fiyatına ve baktığı an umutsuzluğa kapılıyor. Pasaport alsam diye bakıyor ve pasaportu parasıyla alabilmesi mümkün değil, babasının parasıyla alabilmesi de mümkün değil. Ülkede çoğumuzun pasaportu yok. Herhangi bir gencin araba alabilme ihtimali var mı! Bir genç kaç yılda araba sahibi olabilir, minimum araba fiyatı 500 bin TL'nin üzerine çıkmış. 100 ay çalışması lazım yaklaşık 10 yıl para biriktirse gençler 1 araba alamazlar. Bu hesabı Devlet Bahçeli iyi yapar" dedi. 

"BU SEÇİM 'ERDOĞAN KALSIN MI GİTSİN Mİ' SEÇİMİDİR"

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı'nın "Erdoğan büyük farka kazanacak" sözlerine yanıt veren CHP'li Aslanoğlu, "İddialı bir il başkanı. Çok az kaldı, göreceğiz. Vatandaşın bunlara prim vermediğini göreceğiz. 28 Mayıs'ta Erdoğan gitsin diyen vatandaş daha büyük oranla Erdoğan gitsin diyecek. Bu seçim Erdoğan kalsın mı gitsin mi seçimidir. Bu bir referandumdur. Oy pusulası da bu kadar basit, kalsınlar mı gitsinler mi... Bu basit tercihte bulunurken armudun sapı, üzümün çöpü; aslımda o maddedeki şuydu; Şenol Bey söylerken keşke şu kelimeyi de söyleseydi... gibi şeylere takılmadan sandığa gidin. 21 yıldan memnunsanız oyunuzu Erdoğan'dan yana kullanın; 21 yıldan memnun değilim, açım, açıktayım, mülteciler ülkeyi ele geçirdiler, HÜDA PAR'lılar geldi bunlar domuz bağıyla adam öldürmüş insanlar, bunlar kadınları sahiplendirelim diyen insanlar, bunlar milletvekili oldu, bunlar Bakan olursa daha vahi derlerse Kılıçdaroğlu'nu seçecekler. Tüm vatandaşlarımızı vatandaşlık görevini yapmaya, elini vicdanına koyarak oy kullanmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.