GÜNDEME BAKIŞ - CHP Afyon Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal'ın DEM Parti açıklamasına bir tepki de İzmir'den geldi. Önceki dönem il yöneticisi Şener Akdemir, "31 Mart Yerel Seçimlerine giderken Cumhuriyet Halk Partisi olarak yönettiğimiz belediyeleri korumak ve mümkünse yeni belediyeler kazanarak halkımıza hizmet etmek Genel Başkanımız'dan görevi olmayan üyelerimize kadar tüm parti örgütümüzün dileği ve hedefidir.  AKP'nin Türkiye'yi getirdiği durum ve ülkeyi sürüklemek istediği hedef belliyken Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayımız Burcu Köksal'ın dünkü söylemi sadece DEM Parti seçmenini değil, aklı ve vicdanı olan, sağduyulu, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğinden endişe eden tüm vatandaşlarımızda incinmenin ötesinde öfke uyandırmıştır" dedi. 

"SENİN YAPTIĞIN BIÇAKLAMAK"

Akdemir şunları kaydetti:

Herhangi bir partiye, vatandaşa belediyenin kapılarını kapatmak belediye başkanının hakkı da değildir, haddi de değildir.  25 yıl sonra kazandığımız İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri'ni korumak Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel, adaylarımız Sayın Ekrem İmamoğlu ve Sayın Mansur Yavaş iğne ucuyla oy toplarken sen teneke teneke dağıtamazsın Burcu Köksal!  Tüm devlet bir deccal misali Sayın Ekrem İmamoğlu'yla uğraşırken bir de seninle mi uğraşsın. 25 yıl acı çekilerek, gözyaşı dökülerek kazanılan İstanbul'u riske atacağını bilerek bu ifadeleri kullandın. Ekrem İmamoğlu'na operasyon çekmeye çalıştın ama başarılı olamayacaksın. Gerçi operasyon bir çap gerektirir, senin yaptığın bıçaklamak. 

Ekrem İmamoğlu sadece bir belediye başkanı değildir. Başta Cumhuriyet Halk Partililer olmak üzere bu ülkede son 22 yıldır acı çeken herkesin umududur. İstanbul'u vermeyeceğiz Burcu Köksal! Sana ve senin gibilere rağmen vermeyeceğiz.