Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ'ın tarım projelerine ilişkin eleştirilerde bulundu. Aslanoğlu'na il yöneticileri ve İzBB meclis başkanvekili Murat Aydın eşlik etti. Aslanoğlu, "Hamza Dağ'ın tarımla ilgili açıkladığı projelerin çoğu İzmir'de uygulanan projeler. Uyan da balığa gidelim. Keşke danışmanları daha iyi b,lgilendirseydi. Keşke CHP'li belediyelerin en güçlü olduğu tarım gibi konulara hiç girmeselerdi" dedi.

Büyükşehir Adayı Dağ tarım projelerini anlattı: Üretimin her alanına destek vereceğiz! Büyükşehir Adayı Dağ tarım projelerini anlattı: Üretimin her alanına destek vereceğiz!

CHP'li Aslanoğlu'ndan AK Partili Şen'e Dağ çıkışı... Ben onun adına utandım! CHP'li Aslanoğlu'ndan AK Partili Şen'e Dağ çıkışı... Ben onun adına utandım!

ASLANOĞLU: "SON YILLARIN EN AZ KATILIMLI MİTİNGİYDİ"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir mitingine katılımın oldukça az olmasına dikkat çeken Aslanoğlu, “Belki başarabiliriz’ diye çıktıkları yolda başaramayacaklarını bir kez daha gördükleri bir miting yaptılar. Son yılların en az katılımlı mitingi oldu. Gereken cevabı İzmir halkı verdi. Kendileri açısından daha da kötüsü, zorla getirilenlerin konuşma esnasında alandan ayrılmalarıydı. Bu, bugüne kadar AKP ve MHP’YE gönül vermiş vatandaşların gelip söylenenleri dinlediği bir miting değil. Cumhurbaşkanı konuşurken insanlar oluk oluk ayrıldı” dedi.

ÖZEL'İN PROGRAMI HAKKINDA BİLGİ VERDİ:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İzmir programına ilişkin bilgiler veren Aslanoğlu, “Genel Başkanımız yarın, İZTO, EBSO, İTB olağanüstü meclisine katılacak. İş dünyasının önde gelen kuruluşları da davetli… Genel Başkanımızın ekonomiye ilişkin ciddi açıklamaları kamuoyu ile buluşacak. Bu seçim dönemine bildiğimiz gibi çok zor ekonomik şartlar altında giriyoruz. 14 Mayıs öncesinden daha da kötüyüz. Ardından Bayraklı’ya gideceğiz, deprem anıtının olduğu yerde olacağız. Depremin ardından hala kanayan yaralarımız var. Aradan yıllar geçti sorunlar hala çözülmedi. Sonra Bornova’da olacağız. Bir sonraki gün de Küçük Menderes Havzası’nda olacağız. İzmir’in tarımın kalbi olan bölgeye gideceğiz; Ödemiş, Bayındır, Menderes ve Torbalı’da olacağız” diye konuştu.

"3 KATMANLI SÜREÇ YÜRÜTÜYORUZ"

Üç katmanlı bir seçim koordinasyon süreci yürüttüklerini söyleyen İl Başkanı Aslanoğlu, “Bir tanesi Seçim Koordinasyon Merkezi İl Danışma Kurulu; daha önce görev yapmış; il başkanlarımız, Parti Meclisi ve MYK üyelerimiz, milletvekili arkadaşlarımızdan oluşuyor. Fazlasıyla seçim tecrübesine sahip arkadaşlarımız. Seçim çalışmalarımızın ana fikrini burada oluşturuyoruz. Aynı zamanda sahada çalışıyorlar. Görev alamayan belediye başkanlarımızı sahaya davet ederek başladılar, ilçelerde çalışmalara destek oluyorlar. İkinci kısım Seçim Koordinasyon Merkezi Yürütme Kurulu; burada ben, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cemil Tugay, şu an görev yapan İzmir milletvekillerimiz var. Bir de icra kurulumuz var; kampanyanın tüm detaylarına hakim arkadaşlar var, dışarıdan destek olan arkadaşlarımız var, il başkanvekili, örgütten sorumlu il başkan yardımcıları ve profesyonel arkadaşlardan oluşuyor. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızın yakın ekibi tarafından sürdürülen bir çalışma var” açıklamalarında bulundu.

Cumhur İttifakı Adayı Hamza Dağ’ın tarımla ilgili açıkladığı projelerin çoğunun 2011’den bu yana İzBB’de uygulanan projeler olduğunu belirten Aslanoğlu, “Halkın deyimiyle kendisine sesleniyoruz; uyanda balığa gidelim. Keşke CHP’li belediyelerin çok güçlü olduğu tarım gibi konulara hiç girmeseydi” dedi.

AYDIN: "SENİNLE BENİM ARAMDA KOCAMAN BİR FARK VAR"

CHP İzBB Meclisi Başkanvekili Murat Aydın, "Seninle benim aramda kocaman bir fark var. Biz üreticiyi destekleriz, emekçiyi, kamu gücünün kamu yararına kullanılmasını destekleriz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı derler, bakanlıkların yaptıkları yapacaklarını gösteriyor. Çiftçi toprağı terk ediyor. Çiftçi 1 kullanımlık ithal tohumla tanınıyor. Çiftçi mazota ödediğimiz vergiyi ödeyerek traktörüne mazot alıyor, sulama suyunu satın alıyor. Çiftçiyi desteklemeyenler Sudan'da tarla kiraladılar. Kaç para harcandı orada. Şimdi sayın aday çiftçiyi destekleyeceğini söylüyor. Samanı bile ithal eden, çiftçiyi yok eden bir anlayış İzmir tarımını yönetemez. Bizim yaptıklarımızın kötü bir tanımını vaat olarak koyuyor. Onu da yapmayacak zaten" ifadelerini kullandı.

TÜRK: "YAPTIKLARIMIZI LANSMANLARINDA SUNDULAR"

İl Başkan Yardımcısı Tevfik Türk, "Yol üstü pazarları kuracaklarını söylüyorlar. İzBB bunları yaptı, ilçe belediyelerimiz de yaptı. Bu alanlar kontrollüdür, satılan ürünler kayıt altındadır. Yoö üstünde satılanların kontrolünü nasıl sağlayacaksınız. Branda desteği, Bakanlığın yaptığı hayvan aşılamasının İzBB tarafından ödenmesi dışında başka proje yok. Bir de Bakanlığın rant odağı projesi hariç. Bunlar AKP'nin vaatleri. Aziz Kocaoğlu ile başlayan Tunç Soyer'in devam ettirdiği onlarca proje var. Tarım projeleri internetten kopyalama yapıştırmayla yapılan işler değil. Bizim belediyemizin yaptığı çalışmayı kendi lansmanlarında sundular" dedi.

ASLANOĞLU: SOYER'İN ÇALIŞMALARINI PLANLAYACAĞIZ"

İzBB Başkanı Tunç Soyer'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yanında yer almasına ilişkin soruları yanıtlayan Aslanoğlu, "Hem Tunç Bey hem de diğer arkadaşlarımız çağrılarımıza kulak verdi. Birazdan Tunç Başkanla bir toplantımız var, çalışmalarını planlayacağız. Zaten meclis başkanvekili de yanımızda oturuyor" diye konuştu.  

"TUNÇ BAŞKANI İKNA ETMEMİZE GEREK YOK"

Aslanoğlu, "Tunç Başkanı ikna etmemize gerek yok, CHP'li bir belediye başkanı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarına devam edecek" dedi.

"SEÇİMDEN OLUMLU SONUÇ ALACAĞIZ"

Aslanoğlu, "Seçmenlerin sadece bu seçime özgü değil, daha önceki seçimde de tek tek kapılarını çalıp oylarına ve sandığa sahip çıkma çağrısında bulunmuştuk. Şimdi de tüm yoldaşlarımız her akşam kapıları çalarak sandığa gidilmesini, sandıklara sahip çıkılması çağrısında bulunuyoruz. Bu seçimden olumlu bir sonuç alacağımızı görüyoruz" ifadelerini kullandı.