Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İlçe kongrelerini tamamlayan CHP İzmir'de 16 Eylül'de gerçekleştirilecek il kongresi için adaylıklar arka arkaya açıklanmaya devam ediyor. Mevcut Başkan Şenol Aslanoğlu'nun yanı sıra Konak eski ilçe Başkanları Şakir Başak ve Aytekin Tunus da resmi olarak adaylığını açıkladı. 

SINDIR VE KARAMUSTAFAOĞLU İSİMLERİ DE KULİSLERE YANSIDI

Resmi olarak adaylık açıklaması yapanların yanı sıra parti kulislerine eski milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Konak eski İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu ismi de yansıdı. 

ARSLAN, YÜCEL VE ÇELİK KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Geçtiğimiz günlerde CHP İzmir Milletvekilleri Ednan Arslan, Deniz Yücel ve Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik, CHP Lideri ile İzmir İl Başkan Adayı kim olmalı noktasında görüşme gerçekleştirmiş, Aslanoğlu'nun değil başka bir ismin il başkanı olması noktasında görüşlerini iletmişlerdi. 

ÖZKOÇ İZMİR'E GELMİŞTİ

Genel Merkezde yapılan görüşmenin ardından, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Engin Özkoç İzmir'e gelerek İBB Başkanı Tunç Soyer ve bazı ilçe belediye başkanları ile görüşme gerçekleştirmişti. Arslan, Yücel ve Çelik'in CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeye de katılan Özkoç'un ajandasında il başkanlığı olduğu kaydedilmişti. 

SOYER KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Bugün ise İBB Başkanı Tunç Soyer, PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile makamında görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmenin ardından Soyer, GÜNDEME BAKIŞ'a özel değerlendirmelerde bulunarak, Aslanoğlu'nun adaylığı noktasında sıkıntı yok" dedi. 

SÜRPRİZ TELEFON

Genel Merkez ziyaretinin ardından flaş bir gelişme yaşandığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre CHP Lideri kemal Kılıçdaroğlu saat 18:30 seyrinde İBB Başkanı Tunç Soyer'i telefonla aradı. Kılıçdaroğlu'nun Soyer ile İzmir İl Başkanlığı kongresine ilişkin görüştüğü öğrenilirken, "Şenol Başkan ile yola devam edeceğiz. Aslanoğlu'nun kapsayıcı, kucaklayıcı bir il başkanı olacağına inanıyorum" dediği aktarıldı.