Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Olağanüstü kurultayının ardından Mahalli İdareler Seçimlerini tamamlayan CHP'de yeni seçilen belediye başkanları kadrolarını kurdu. Genel Merkezden gelen "Parti aleyhine çalışan partililerin genel merkeze bildirilmesi" işlemine yönelik genelge kapsamında da İzmir'in birçok ilçesinde, ilçe başkanlıkları tespit ettikleri isimleri genel merkeze yolladı.

SELÇUK VE DİKİLİ REKOR KIRDI

Genel Merkeze rekor bildirimin Selçuk ve Dikili ilçelerinde yaşandığı, Selçuk'ta bağımsız aday Vefa Ülgür, Dikili'de bağımsız aday Kemal Doyuran için çalıştığı iddia edilen yüzlerce partilinin CHP'den ihracı istendi. 

OLAĞAN KONGRE SÜRECİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Seçim ve seçimin ardından başlayan normalleşme süreciyle birlikte CHP'de yeni bir hareketlilik başladı. Örgüt önümüzdeki yıl Mayıs ayında başlayacak olan olağan kongre süreci için geri sayımı başlattı.

Olgun Atila Kimdir Bornova Eski Belediye Baskani Olgun Atilla Buyuksehir E Talip 320107 News Big

ATİLA NABIZ YOKLUYOR

Edinilen bilgiye göre, il başkanı olmak isteyenler de ilçe turlarına ve nabız yoklamalara başladı. Geçtiğimiz dönemlerde Bornova Belediye Başkanlığı yapan ve bu dönem de aday adayı olan Olgun Atila'nın ilçe turuna çıktığı ve ilçelerde olağan kongrede il başkanı adayı olmaya yönelik nabız yokladığı iddia edildi. 

434147486 1023577465959882 4561986273094155949 N

TİCE İLÇE TURUNDA

İl Başkanlığı için kolları sıvayan bir diğer isim ise, önceki dönemlerde il yöneticiliği yapan, olağanüstü kongrede Yüksek Disiplin Kurulu olan Özkan Tice. Tice'nin de gittiği ilçelerde İzmir İl Başkanlığına talip olduğu parti kulislerine yansıdı. 

Chp Li Ergul Gaziemir In Her Metrekaresine Hakimim 498

ERGÜL'ÜN İSMİ GEÇİYOR

İl başkanlığına talip olan bir başka isim ise yine önceki dönem il yöneticiliği yapan Yasin Ergül. Ergül, geride bıraktığımız yerel seçimlerde Gaziemir'den belediye başkan aday adayı olmuştu. 

CHP'nin il başkanı olmak için Atila, Tice ve Ergül'ün çok erken piyasaya çıktığı konuşulanlar arasında yer alırken, mevcut il başkanı Şenol Aslanoğlu'nun da kongrede yeniden aday olması bekleniyor. 

ÇAM KULİS YAPIYOR ANCAK...

Öte yandan eski milletvekili Musa Çam'ın da il başkanı olmak için kulis yaptığı ancak örgütün kendisine sıcak bakmadığı ifade ediliyor.