Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İsmi Ergenekon Davası'yla duyulan, Mehmet Ali Çelebi cezaevinden çıktıktan sonra CHP'de görev almış, CHP 35 ve 36. kurultaylarında Parti Meclisi Üyeliği yapmıştı. Çelebi, CHP'deki görevine 24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP İzmir Milletvekili olarak devam etmişti. 

Mehmet Ali Çelebi, AK Parti'ye katıldı: Rozetini Erdoğan taktı Mehmet Ali Çelebi, AK Parti'ye katıldı: Rozetini Erdoğan taktı

MEMLEKET PARTİSİ'NE KATILMIŞTI

Çelebi, CHP'nin önceki dönem Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Memleket Hareketi'ni başlattıktan sonra 29 Ocak 2021 tarihinde CHP'den istifa etmiş, 17 Mayıs 2021 tarihinde Memleket Partisi'ne katılmıştı.

BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ OLDU

Çelebi'nin Memleket Partisi'ndeki siyasi kariyeri de uzun sürmemiş 25 Şubat 2022 tarihinde Memleket Partisi'nden de istifa ederek bağımsız milletvekili olmuştu.

AK PARTİ ROZETİ TAKTI

Çelebi, CHP ve Memleket Partisi'nin ardından siyasi hayatını AK Parti'de sürdürme kararı alarak, 11 Ekim 2022 tarihinde AK Parti rozeti takarak, AK Parti İzmir Milletvekili oldu.

88 GÜN SONRA İZMİR İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET EDECEK

Çelebi, AK Parti İzmir Milletvekili olmasının ardından  88 gün sonra ilk kez AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etme kararı aldı. Çelebi 26 Ocak Perşembe günü AK Parti İzmir İl Başkanlığı'na ziyarette bulunacak.