GÜNDEME BAKIŞ - CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, AK Parti'yle karşı karşıya gelen Ege İhrcatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Jak Eskinazi'ye sahip çıktı. "Jak Eskinazi, gerçek bir İzmir sevdalısıdır" diyen Yücel, İzmir'in bir değeridir. Yıllardır gerek üreterek ve istihdam yaratarak, gerek ihracat yaparak, gerek de sivil toplum ve odalarda çalışma yaparak İzmir’e değer katmış saygın bir iş insanıdır" ifadelerini kullandı. 

"BİLİMİN ÖNEMİNİ ORTAYA KOYMUŞTUR"

Yücel'in açıklaması şöyle:

Yapay zeka teknolojilerinin konuşulduğu bir programda, yapay zeka ve Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaları hakkında görüşlerini dile getirmiş, aklın, bilimin ve teknolojinin önemini ortaya koymuştur.  

         

Sayın Eskinazi'nin sözlerini başka mecralara çekmeye çalışan, AKP’nin kirli zihniyeti bir taraftan kin ve nefret diliyle Sayın EskinaziJak ‘yi hedef gösterirken diğer yandan tarikatları savunma telaşına düşmüştür.        

"BU ZİHNİYETE DERSİNİ VERECEĞİZ"          

ENSAR ve TÜGVA ile ilgili soruları yanıtlamaktan kaçınan zihniyet, ne yazık ki değerli bir iş insanına hakaret ederek, çağdaşlığın ve demokrasinin simgesi olan İzmir gibi bir kentte yer edineceklerini sanıyor...

İzmir, AKP gerçeğini yıllardır görüyor,  22 yıldır bu çirkin zihniyete geçit vermiyor. Çağdaşlığa, akla, bilime, demokrasiye ve Mustafa Kemal Atatürk’e sevdalı İzmir’liler 31 Mart'ta bu zihniyete bir kez daha dersini verecektir