Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında Bayraklı'da yaptığı mini mitingde AK Parti'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Hamza Dağ'ın afişlerinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ampul amblemini sakladığını dile getiren Özel, "İzmirlileri uyarıyorum" diyerek yaşam tarzına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Whatsapp Görsel 2024 03 12 Saat 19.49.48 C9052942

"ERDOĞAN'I VE AMPULÜ SAKLIYORLAR"

Özel, "Büyük bir oyun var. Türkiye'nin her yerinde Recep Tayyip Erdoğan'ın resimleri var, İzmir'de adayın yanında Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi yok, ampul zaten yok. Bazen mikroskopla ara, bazen onu da koymuyorlar. İzmir'de Recep Tayyip Erdoğan'ı, ampulü, AK Parti kimliğini gizleyerek propaganda yapıyorlar ve İzmirliden oy istiyorlar. Kardeşim sen İzmirliden oy istiyorsun da, bak İrfan Önal'ın Genel Başkanı burada, logosu yakasında. Atatürk'ün ilkeleri, 6 oku burada, içimiz neyse dışımız o" dedi. 

Whatsapp Görsel 2024 03 12 Saat 19.49.46 2270Ef75

"İZMİR ADAYI OLUNCA BIYIĞINI DÜZELTTİ!"

Hamza Dağ'ın imajına yönelik de sert açıklamalar yapan Özel, "İzmir'in adayı olunca saçını sakalını toplatan, bıyığını düzelten adayına soruyorum. Kardeşim İrfan'ın Genel Başkanının ne dediği belli, İrfan Genel Başkanını saklamaz. Sen genel başkanını neden saklıyorsun. Atatürk'le, İnönü'ye '2 ayyaş' diyen  adamın, Genel Başkanının resmini neden asmıyorsun İzmir'de. Senin genel başkanının elini öptüğü Fesli Deli Kadir, 'gün gelince Atatürk heykelleri devrilecek, yerlerde köpek leşi gibi sürünecek' diyordu. 'Keşke Yunan kazansaydı  da bu İzmir Türkiye'de hiç olmasaydı' diyordu. Bu adamlar şimdi İzmir'de belediye başkanı olmak istiyorlar. Hadi canım sen de" çıkışında bulundu. 

Whatsapp Görsel 2024 03 12 Saat 19.49.47 84063D2F

"BUNLARIN YÖNETTİĞİ ŞEHİRLERDE BUNLARI YAPAMAZSINIZ"

CHP Lideri Özel, AK Parti tarafından yönetilen illerde insanların yaşam tarzının kısıtlandığını kaydederek, "Seçim şarkımızın klibinde Cemil (Tugay) başkan var, akşam parkta kızlarımız gitar çalıp oturuyorlar. Cemil Başkan onların teminatı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal ise 24 saat parkta, bahçede, deniz kenarında evli, bekar, kadın, erkek oturur, sohbet eder, yer içer, eğlenir, kimse kimseye karışamaz. Ama bunların uzun süre  yönettiği şehirlerde bunları yapamıyorsunuz" ifadelerini kullandı. 

Whatsapp Görsel 2024 03 12 Saat 19.49.47 170308E3

"YÖNETTİKLERİ YERDE POLİS GELİR KARIŞIR"

CHP Lideri Özel sözlerini şöyle noktaladı: 

Buradan İzmir'i uyarıyorum, İzmir'de CHP'liler olmasaydı, kadınları, gençleri için özgür bir kent olmasaydı, o rahatlığın yaşanması mümkün değildi. Adalet ve Kalkınma Partisinin yönettiği şehirlerde özgürlük yoktur. Belli saatten sonra zabıta gelir karışır, polis gelir karışır, o gelir karışır, bu gelir bulaşır. İzmir'i kimseye karıştırtmayız, kimseye bulaştırmayız.