GÜNDEME BAKIŞ - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, İzmir ittifakının vicdanlarda kurulduğunu söyledi. Özel, "Anketlere baktığımızda İzmir ittifakı vicdanlarda kuruldu, 31 Mart'ta da sandıkta kurulacak. İzmirlilerin CHP'nin adaylarına, İzmir'e yakışır 9 kadın adayına, 12 tane 40 yaş altı adayına inanılmaz sahip çıktığını ve oyların yükseldiğini gördük. Büyükşehir Belediye Başkan adayımıza önemli bir teveccüh var. Her geçen gün iyiye gidiyor. 3 Mart'a kadar çağrı yaptık ancak İzmir'i birlikte kazandığımız iyi insanları biliyoruz. İYİ Parti seçmenine de, İzmir'deki tüm partilerin cumhuriyetçi, Atatürkçü seçmenlere sandıkta ittifak teklif ediyoruz. Onları verdikleri oya pişman etmeyeceğiz. İttifak vicdanlarla sandıkta kurulacak" dedi.  

CHP Lideri Özel'den AK Partili Dağ'a sert sözler: Acil ara diyen ben değilim! CHP Lideri Özel'den AK Partili Dağ'a sert sözler: Acil ara diyen ben değilim!

CHP Lideri Özel İzmir'de Romanlarla buluştu... Roman Belediye Başkanımız olacak! CHP Lideri Özel İzmir'de Romanlarla buluştu... Roman Belediye Başkanımız olacak!

DAĞ'A ALKOLLÜ MEKAN GÖNDERMESİ: TAKİYE YAPIYORLAR 

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ'a alkollü mekanlarda çektiği videolar üzerinden yüklenen Özel, " Partisinin rozetini çıkaran ve Genel Başkanın resmini göstermeyerek, İzmir'e neler yapabileceği korkusunu göstermeden kendini gizleyen birisi var. Geçen gün Eskişehir adayları kapalı bir toplantıda şöyle dedi, 'Hele bir belediyeye gelelim, ben burayı TÜGVA'ya, ENSA'a açacağım ve bütün imkanlarından yararlandıracağım' dedi. İstanbul'da adalar iskelesinin üst katında muhteşem bir yer var. Orayı kiraya verseniz adayların bütün masraflarına yetecek. Orana İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbullular giremiyor. Çünkü İstanbul'u  AKP yönetirken 30 yıllığına TÜRGEV'e vermiş. Burada öyle bir tehlike yok ama İzmir'den oy isteyenlerin İstanbul'a ne yaptıklarını biliyoruz. Bunlar gelse Karşıyaka İskelesini, Alsancak İskelesi, Fuardaki paraşüt kulesini okçuluk vakfına verecekler. İzmir'in malını kendi cemaatlerine yandaş vakıflarına verirler. Bunlar gücü ellerine aldıkları yerde kime yaşam şansı vermişler? Büyük bir baskı uyguluyorlar ve yaşam tarzına müdahale ediyorlar. 

İZMİR'DE TAKİYE YAPIYORLAR 

İzmir'de gelip takiye yapıyorlar. Alkol kanunu görüşürken kavga çıkarıp alkol satılmasın diye mücadele veren Hamza Dağ, İzmir'de alkollü mekanlarda video çekiyor. İzmir'in böyle yalanlara karnı tok. İzmir cumhuriyetin, devrimlerin en önemli güvence kentlerinden bir tanesidir. Bugün toplumun hangi kesimiyle temas edersek CHP'nin İzmir'deki değişiminden çok mutlu. Biz adaylarımızla birlikte İzmir'de 5 yıl boyunca bir destan yazacağız. İzmir'de korku filmi yaşatmaya çalışanlara verilecek tavizimiz yoktur. İzmir'in malı İzmir'indir. Tarikatları, ensarları özellikle ensar vakfını İzmir'den uzak tutacaklar" ifadelerine yer verdi.