Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere sabahın erken saatlerinde 2 günlük aranın ardından yeniden İzmir’e geldi. 

Özel'den Erdoğan'a 'Hamza Dağ' tepkisi... İzmir'e kayyum atamaya çalışıyor! Özel'den Erdoğan'a 'Hamza Dağ' tepkisi... İzmir'e kayyum atamaya çalışıyor!

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç'ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen halk buluşmasına katılan Özel’e, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile CHP İzmir Milletvekilleri eşlik etti. 

Buluşmada konuşan Özel, birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Aliağa seçimine dair mesaj veren Özel, "14 Mayıs günü CHP'ye oy otanlar, oy attığında Aliağa Belediye Başkanı zaten Çağatay Güç... Hele hele 28 Mayıs günü Erdoğan ile sayın Kemal Kılıçdaroğlu arasına bakarsanız bizim buradaki gücümüz yüzde 63" diye konuştu.

Çağatay Güç'ten destek isteyen Özel, "Bütün Cumhuriyet Halk Partilileri eksiksiz, firesiz, artarak, çoğalarak sandığa bekliyorum, Çağatay'a destek vermeye bekliyorum" dedi.

Emeklilerin her ay 5,5 çeyrek altın kaybı yaşadığını belirten Özel, "Emekli 5,5 çeyrek altını bir seçim sandığında kaybetti. Onu arayacaksanız haftaya bugün sandık başında arayacaksınız, sandık başında bulacaksınız" ifadelerini kullandı.

Gençlere seslenen Özel, "Sakın enseyi karartmayın. Bu güzel ülkeden ümidinizi kesmeyin. 31 Mart'ta hep birlikte sandığa koşalım. Oylarımızla ülkemize, partimize, geleceğimize sahip çıkalım" çağrısını yaptı.

İzmir'de de belediyenin öğrenci yurdu yapacağını belirten Özel, şunları ifade etti:

"Bundan önce birileri her şeyi yapmak için TOKİ'ye talimat veriyor. Zengine villa da yaptırıyor, cami de yaptırıyor, okul da yaptırıyor. Aklına bir tek yurt yaptırmak gelmiyor. Neden? Çünkü istiyor ki barınma sorunu olsun, cemaatler, tarikatlar gençlerin ensesine konsun. Alsın onları cemaat, tarikat yurtlarında kendine devşirsin. Biz CHP olarak bu cemaat ve tarikat yurtlarına kimse çocuklarını kaptırmasın diye CHP belediyeleri yurt yapmaya devam edecek."