CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, sabah saatlerinde Ödemiş ile başladığı mitinglerin sonuncusunu Torbalı'da yaparak tamamladı. İlçede, yurttaşlardan CHP'li belediye başkan adayları için oy isteyen Özgür Özel, şunları söyledi:

Özel'den Menderes mitinginde mesaj seli... 31 Mart'ta milletin efendisi kim göstereceğiz! Özel'den Menderes mitinginde mesaj seli... 31 Mart'ta milletin efendisi kim göstereceğiz!

“Hepimiz Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet'in yurttaşlarıyız. İzmir şüphesiz değişimin başkenti. Cumhuriyet'e yakışır, çağdaş Türkiye’ye yakışır bir değişim olacaksa İzmir’den başlayacaktır. İzmir'de 30 adayımız var. 12'si 40 yaş altında. Benim açımdan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti ilan etti ve gençlere emanet etti. Bunun için biz de gencecik başkanlarımızı İzmir'e emanet ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, annesi Zübeyde Hanımı da İzmir'e emanet etti. Biz de Atatürk'ün genç yöneticilerini sizlere emanet ediyoruz. Onlar başaracak ki Cumhuriyet başaracak. Karşıyaka'da çok önemli başarılar elde eden, sürdürülebilir kalkınma programlarında hepimizin yüz akı, sürdürülebilirlikte Avrupa Birliği (AB) standartlarını tutturan Türkiye'deki tek belediye başkanı, iyi bir ekip lideri, çalışkan, titiz, sabırlı ama kararlı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cemil Tugay. Ben ikisine de çok inanıyorum, güveniyorum. Sizlere en önemli hizmetleri yapacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.

“ONLAR HAKARET EDEN, KÖTÜ SÖZ SÖYLEYENLERİN İTTİFAKI”

31 Mart seçimlerinde seçmenin oyunu Türkiye ittifakına vermesini isteyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, şöyle konuştu:

“Emeklinin de emekçinin de yoksulun da umutsuz gençlerin hakkını da arayacağız ve söke söke alacağız. Söz veriyorum. Onlar korkunun ittifakı. Onlar hakaret eden, kötü söz söyleyen bir ittifak. Biz umudun ittifakıyız. Karşısında Türkiye Cumhuriyeti'nin yarınlarını aslan sosyal demokratlarla kuracak olan bizim ittifakımız var. Gençler, Türkiye ittifakının renkleri kırmızı-beyaz. En büyük Türkiye. Türkiye İttifakı 31 Mart'ta kazanacak. Cemil Tugay kazanacak İzmir kazanacak. Türkiye ittifakı kazanacak, ülke kazanacak. Ben size inanıyorum, güveniyorum. Çok çalışın bu seçimi alın.”

“SİZE OLAN BORCUMU ÖDEYECEĞİM”

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, ilçeye her geldiğinde daha güzel bir manzara ile karşılaştığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Torbalı'ya en iyi hizmeti, Övünç kardeşimle birlikte getireceğiz. Bugün buraya Ege'nin evladı, CHP'nin gururu ve inanıyoruz Türkiye'nin umudu olacak AKP'yi devirecek, CHP'yi iktidar yapacak Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile birlikte geldik. Cemil Tugay sizin evladınız, ağabeyiniz, ailenizden biri. Önümüzdeki yıllarda bu şehrin her köşesinde var olacağım. Size olan borcumu ödeyeceğim. Hepinizi çok seviyorum” dedi.

CHP'nin Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir de ilçeye en iyi hizmeti sunmak için çalışacaklarını belirtti.