GÜNDEME BAKIŞ - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tarihi Havagazı Fabrikası'nda İzmir Roman Temsilcileriyle bir araya geldi. Romanların ülke genelindeki sorunlarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Özel, İzmir'e özel açıklamalarda da bulundu. 

"ASLANOĞLU'NUN YÖNETİMİNDE OLMASINI ÖNEMSİYORUM"

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun yönetiminde Roman İl Başkan Yardımcısı olduğuna dikkat çeken CHP Lideri Özel, "İl Başkanımız Şenol Aslanoğlu'nun bir Roman Belediye Başkan Yardımcısı olmasını çok önemsiyorum. Özcan Purçu kardeşimiz geçtiğimiz dönem milletvekilimizdi, bu dönem olmadı ama ben önümüzdeki dönem olacak. Ben Romanların yüzdesel nüfusu kadar mecliste temsil edilmesi gerektiğini savunuyorum" diye konuştu. 

"NİLÜFER BAŞKAN ABDÜL BAŞKANDAN DAHA İYİSİNİ YAPACAK"

Özel, "Bizim belediyelerimiz romanların en az sorun yaşadığı belediyeler. Abdül Batur Başkan bu alanda çalıştı, Nilüfer Çınarlı Mutlu Başkanım çok daha iyisi yapacak, ileri taşıyacak" dedi.

"DAĞ, GENÇLERE BAVULLARI TOPLATMIŞ"

Özel konuşmasını şöyle noktaladı: 

AK Parti, Hamza Dağ gençlere bavulları toplatmış. Zihinlerde bavul toplandıktan sonra fiilen toplama 15 dakika. Ben gençlerimize söylüyorum, bu ülkeden ümidinizi kesmeyin. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız ve diğer adaylarımız sizlerle birlikte her genci önce bu kente, sonra ülkeye bağlamak için üzerimize düşeni yapacağız. Gençler sandığa gidin, demokrasiden umudu kesmeyin. Belediye meclislerinde romanlarımıza önemli yerler vereceğiz. Bir belediye başkanımızın roman olması için sizlerle birlikte çalışacağız. Ben sizlerle birlikte olacağım. Bize güç verin. 

TUGAY'DAN  ROMANLARA SÖZ 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ise, "Biz Karşıyaka'da yerel yönetim gözüyle tüm vatandaşlarımıza eşit bakmanın gereğini yerine getirmeye çalıştık. Sağ olsunlar bu yolculuğumuzda toplumumuzun önemli dezavantajlı kesimlerinden biri olan romanların kendi içlerinden çıkan önderlerle yaptıkları mücadelede bize yoldaş oldular. Bunu çok takdir ediyorum. Onlarla beraber roman dostu ödülünü aldık. Tüm roman arkadaşlarınızla gurur duyuyorum. Ege Mahallesi'nde beraber yaşadığımız güzel ortamda olduğu gibi bundan sonra da birbirimize sevgi ve saygıyla güzel bir 5 yıl geçireceğiz. Bizim roman mahallemizde yaşlı teyzemiz, " ben bugüne kadar hiç oy vermedim ama önümüzdeki seçimde sana oy vereceğim" dedi. Bu bana çok gurur verdi. Bundan sonra romanların tüm sorunlarıyla yürekten ilgileneceğime inanmanızı istiyorum" ifadelerine yer verdi. 

ROMANLARIN MİLADİ OLACAK

Roman İl Başkan Yardımcısı Emin Karameşe toplantının açılış konuşmasında, "Bu seçim belki de tüm seçimlerden daha önemli. Ülkede büyük bir kaotik ortam ve sosyal çöküş var. Geçen gün haberlerde, bu ülkenin cumhurbaşkanı bu seçimleri Gazze'ye bağladı. Ortam o kadar kötü gitmeye başladı ki kimse kendini güvende hissetmiyor. Uyuşturucu bağımlılığı yüzünden ağlayan roman anneleri için çok önemli. Bu seçim kokain çekip, 'ben pudra şekeri çektim' diyenlerle anaların göz yaşlarını silmeye çalışanlar arasında olacak. Bu seçim roman toplumunu sosyal yardımlara mahkum edenlerle Cemil Tugay gibi romanlara 5 yıl hizmete verenlerin seçimi olacak. Cemil Tugay ile birlikte Karşıyaka'da romanlar başkanların ulaşılır olduğunu gördü. 5 yıl romanların miladı olacak"  ifadelerine yer verdi.