Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir Aday Tanıtım Toplantısı, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. CHP Lideri Özgür Özel'in katılımıyla yapılan toplantıda CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, yeniden aday gösterilmeyen tüm belediye başkanları için salondan alkış istedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi mevcut Başkanı Tunç Soyer'in katılmadığı toplantıya İzBB önceki dönem başkanı Aziz Kocaoğlu katıldı.

CHP Aday Tanıtım töreni başladı... Coşkulu karşılama! CHP Aday Tanıtım töreni başladı... Coşkulu karşılama!

ÖZEL: "PADİŞAHIN KULU OLMAKTAN ÇIKIP CUMHURİYET VATANDAŞI OLDUK"

Özel tanıtım toplantısında, "CHP'nin sancak gemisindeyiz. İlk kurşunun atıldığı yerdeyiz. Bir padişahın kulu olmaktan çıkıp, Cumhuriyetin onurlu vatandaşları olma erdemine kavuşmanın en önemli mücadelesinin başladığı ve nihayetlendiği yerdeyiz. Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanımın emanet edildiği kentteyiz. Bugün Kubilay'ın başını verdiği ama onlara başını eğmediği kentteyiz" dedi ve şunları anlattı: 

"MERHABA GÜZEL İZMİR"

İlkokul son sınıfta öğretmenin 2 sınava gireceksin, biri Anadolu Lisesi, diğeri devlet parasız yatılı burs sınavı. Gülseren öğretmen formumu doldurdu, beni sınava soktu, 2 sınavı da kazandım ve 10 yaşında Bornova Anadolu Lisesine geldim. Ortaokul, lise, üniversite ve askerliğimi İzmir'de yaptım. Boğazımdan 7 yıl devlet ekmeğinin geçtiği, ömrümün 12 yılının geçtiği, hayat arkadaşım Didem'le tanıştığım ve aşık olduğum bu güzel kente bugün Genel Başkan olarak geldim. Bu güzel kentle kucaklaşmanın onurunu yaşıyorum. Merhaba güzel İzmir.

"KÖTÜNÜN YERİNE İYİSİNİ YAPMAYA GELMEDİK"

Özel, "Biz buraya kötünün yerine iyisini yapmaya gelmedik, İzmir'i dünya kenti olmak, dünyanın en önemli kentlerinden birisi haline getirecek dinamik kadroların devir teslim törenine geldik. Cemil Tugay aradı ve geçmiş dönemde görev yapan arkadaşlarımız arkaya yansısa nasıl olur dedi, çok güzel olur dedik" ifadelerini kullandı. Özel; Ahmet Piriştina'ya, Aziz Kocaoğlu'na, Tunç Soyer'e teşekkür etti. 

Özel'in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle: 

"NAMUSLU ADAYLARIMIZLA ÖVÜNÜYORUZ"

Önümüzdeki süreçte kampanyada Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından birçok hakaret, yalan sıralanıyor ve devam edecek. Ancak CHP olarak göğsümüz dik, başımız ileride alnımız açık, İzmir bizi biz İzmir'i biliyoruz. Hiç heveslenmesinler. Bugün buraya 30 belediye başkan adayı ve bir takım kaptanı çıkacak. Bu ekip benim çok önem verdiğim bir devrimin ilk adımını burada atacak. Biz namuslu belediye başkan adaylarımızla övünüyoruz.

"9 KADIN ADAYIMIZ VAR"

İzmir Cumhuriyetin sancak gemisidir, kadının gücünü, birileri 18 Bakan ilan edip kadına sadece Aile Bakanlığı verirken, 'senin işin ailendir, bakan dahi olsan sadece aile bakanı olabilirsin, ekonomiden, dış politikadan, kültür sanattan kadınlar anlamaz' diyerek, erkeklere emanet edenlere karşı Atatürk'ün kentinde Cumhuriyet tarihi boyunca 9 kadın belediye başkan adayıyla karşınızdayız.

"İZMİR'İ DEVLEŞTİRECEK"

Deniz Baykal'ın mezarı başındaydık, Bülent Ecevit'in, Ahmet Taner Kışlalı'nın mezarı başındaydık. Baykal 35 yaşında milletvekili 36 yaşında Bakan, Ecevit 32 yaşında milletvekili 36 yaşında Bakan, daha niceleri 30'li yaşlarda Bakanlık görevlerini üstlendiler. İzmir'de 3 belediye başkan adayımızdan 12 tanesi 40 yaşın altında. İzmir'e emanet olsunlar, İzmir onlara emanettir. 32 yaşında gencecik belediye başkan adayını gösteriyorsunuz, bir akıl karşınıza çıkıp 'bu yaşta belediye mi yönetebilir' diyor. Deniz Baykal 35 yaşında Türkiye hazinesini yönettiyse CHP'nin birbirinden genç, dinamik en az 1 yabancı dil bilen bu gençlerin yapacağı devrim İzmir'i devleştirecek, Türkiye'yi de şaha kaldıracak.

"CHP'Yİ BUNDAN SONRA KÜÇÜK İKTİDAR ALANLARININ PARTİSİ DEĞİL"

Bundan sonraki süreçte CHP'nin kimse küçük iktidar alanlarının partisi olarak görmesin. CHP Cumhuriyetin ilk yüzyılında büyük bir ekonomik devrim, şahlanışı hayata geçirmiş bir partidir. 6 okundan biri devrimcilik olan partinin, son seçimleri hak etmesine rağmen kazanamamış, sizlerin başını önüne eğmiş, ancak Cumhuriyetin 2. yüzyılının ilk seçimlerinde Atatürk'ün partisini iktidar yapmaya ant içmiş kadrolar tarafından yönetiliyor.

Whatsapp Görsel 2024 02 15 Saat 15.36.27 640073Ca

"İZMİR'İ KORUYACAK KADROLAR"

Bugün İzmir'de ortaya koyduğumuz iyi eğitimli yaş ortalaması 45 olan adaylarımıza bütün olarak baktığınızda, aldıkları eğitimle, geçmişte verdikleri mücadeleyle kent suçlarına geçit vermeyecek, yarınlarını planlayacak İzmir'e yakışan, İzmir'i ranttan koruyabilecek kadrolara emanet etmek üzere yola çıktık. Önümüzdeki 5 yılda yapacakları hizmetlerle İzmir gurur duyacak. İzmir cazibe merkezi olma yolundaki ilerlemesini sürdürecek. İzmir'deki iktidarı Cumhuriyetin ikinci yüzyılında iktidarla ödüllendirecek. 

"2019'DAKİ İMZA YOK AMA SEÇMEN DURUYOR"

Biz CHP'lilerden, sadece sosyal demokratlardan oy istemiyoruz. 2019'da 11 Büyükşehir'i almıştık, Mayıs ayında ulaşamadığımız zaferden sonra Erdoğan iktidarını perçinleyecek mi yoksa CHP 11 kentte ve devamını alarak denge sağlanacak mı diye bakıyorlar. Bunun için büyük işbirliğine ihtiyaç vardı. ben göreve geldiğimden beri üstüme düşen ne varsa yaptım, arkadaşlarım yaptı. Geçen seçimden sonra çeşitli ve elbette anlamlı gerekçelerle ittifakların dışında kalmayı tercih ettiler. Ankara'da ve Türkiye'de ittifak kuramadık ama 2019'da 11 Büyükşehir'i kazanan seçmen, o şehirleri adaylar, partiler kazanmadı, seçmen lazandı, o seçmen duruyor. O seçmenin itirazı saray rejimineydi, Bahçeli'nin u dönüşüneydi, parsel parsel satılan arsaların birilerine peşkeş çekilen kentin sirayet etmesinden korkuyordu. O seçmen duruyor. Ankara'da bir imza atamadık ama İzmir'in demokratları İzmir'e, Cumhuriyete ve geleceğimize hep beraber sahip çıkacaklar.

"İZMİR İTTİFAKINA GÜVENİYORUM"

Ben İzmir ittifakına güveniyorum, İstanbul, Türkiye ittifakına güveniyorum. İstanbul'da satacak arsa kalmadığında, Kanal İstanbul yapıp etrafını Katarlılara söz veren anlayış geri gelmesin diye, Ankara'yı parsel parsel satan, Ankara'nın varlıklarını dinozor parklarına ve onları yapanlara peşkeş çekenler geri gelmesin, İzmir'in bir kum tanesine göz dikilmesin diye 31 Martı zafere dönüştürecek. 

"ANKETLER 30'DA 30'U MÜJDELİYOR"

Adayları gösterdik, 4 gün sonra sahaya indik, anketler yaptırdık ve sonuçta gördüğümüz aldığımız yol, adayların kabulü önümüzdeki süreç için, bugün belki hayal olarak görülen 30 da 30'u müjdeliyor. Hiçbir belediyemiz kaybedilme noktasında değil. Karşıyaka'da çok açık öndeyiz, kiminde açık farkla öndeyiz, çoğunda garanti farkla öndeyiz, 4-5 ilçede birkaç puan ya önde ya arkadayız. kenetlenirseniz 30'da 30 yapacağız, buna inanın, şimdiden 24 - 25'i gördük. 

"BEN YORULDUĞUMDA YORULMAYAN YOL ARKADAŞIM TUGAY"

İzmir yüzde 93'le değişimi isteyen kentti. O gün atılması gereken atmaya ilk karar verip, bana telefon açıp sonuna kadar yanınızdayım diyen, tüm belediyeleri dinamizmle gezen, ben yorulduğumda yorulmayan, sakin, kararlı, soğukkanlı ama iyi organizatör, bir cerrah titizliği ve yöneticilik vasfı olan, heyecanını en üstte tutabilen yol arkadaşım, sevgili dostum, güvendiğim, bu takıma kaptanlık edeceğine yürekten inandığım Cemil Tugay'ı buraya davet ediyorum. 

ASLANOĞLU: "BİZ PİKNİKLE ONLAR REZİDANSLA MUTLU OLUR"

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir hayata farklı yerden bakar, keyfine düşkün az çalışıyor derler bize, ruhumuzu paraya da dolara da daha fazla kazanmaya da satmayız biz. Denize girebilmnin lüksünü paraya da makama da değişeyiz. Biz İzmir'in denizine, güneşine, toprağına aşığız. Biz Kordon'da gün batımı seyretmeye ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e aşığız. Sürekli betonu övenlerle bizim aramızda kocaman bir fark var. Biz piknik yaparsak, onlar rezidans yaparsa mutlu olur. Onların Lideri Vahdettin bizim liderimiz Atatürk. İzmir'i size teslim etmeyeceğiz" dedi.