CHP Konak Belediye Başkan aday adayı Dr. Ali Yılmaz; ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor. Tarihi Kemeraltı Esnaf Başkanı Semih Girgin, Ege Koop Başkanı Hüseyin Aslan, Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği Başkanı Akın Kazançoğlu ile bir araya gelen Yılmaz, projelerini anlattı.

IMG-20240109-WA0021

ÖNSEÇİM İSTİYORUZ

CHP’nin emekçilerinden olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Örgütten gelen biriyim. Parti örgütlerimizde, ‘emek en yüce değerdir’ yazar. Partili arkadaşlarımız emeğe değer vereceklerdir. Beni aday yapacaklardır. O umutla bu yolda yürüyorum. Önseçim istiyoruz” dedi.

IMG-20240105-WA0017

CİDDİ PROJELERİMİZ VAR

Konak için ciddi projelerinin olduğunu anlatan Yılmaz, şunları söyledi:

“Gerçekten çok ciddi projelerimiz var. Yıllarım Konak’ta geçti. Nelerin eksik olduğunu biliyorum. Teknik arkadaşlarımızla planladık. Ortak aklın en iyi örneklerinden birini sergileyeceğiz. ‘Konak turizmin ve ticaretin merkezi olmalıdır’ diyoruz. Bunun tarifini de yapıyoruz. Alsancak Limanımız var. Oraya gelen yolcu gemileri artık yok. Turistler Kuşadası ve Antalya’ya geliyor. Konak’ın olanakları çok fazla. Kruvaziyer gemilerinin kente gelmesini sağlayacağız. Ticaret Odası yönetimindeyken bununla ilgili çalışmalar yaptık. Kahramanlar-Yenişehir hattında hastaneler var. Bu bölgenin bir sağlık turizmine dönüştürülmesi yönünde projemiz var. Hastalar bu bölgeye gelecek. Konak sağlık merkezi olacak. Bir hayalim de yine bu bölgeye bir Tıp Fakültesi kurulması…Bununla ilgili gerekli girişimleri yapacağız”

KENTSEL DÖNÜŞÜME ÖNEM VERECEĞİZ

CHP Konak Belediye Başkan aday adayı Dr. Ali Yılmaz, aday gösterilip başkan olması halinde kentsel dönüşüme büyük önem vereceklerini belirterek, “Gültepe, Gürçeşme, Toros’tan Zeybek Mahallesine kadar gecekondu hattı var. Kalenin etekleri aynı şekilde... Kentsel dönüşüm projesini hazırlayıp bütünlük içinde sunacağız. Gültepe’te gerçekten güller açacak. Kimsenin hakkına zarar verilmeyecek. Parça parça plan yapmayacağız. Bunu halkla birlikte yapacağız. Herkesin onayladığı bir kentsel yenilenme. Otoparklar yer altında olmalı. Biz bunu sağlayacağız. Yoğun merkezlerde toplu taşımayı öne çıkarmalıyız. Bireysel araçların girmesi konusunda önlemler alınacak. Kemaraltı açık bir pazar. Akşam saatlerinde kimse oraya gitmiyor. Gerçekten orayı 24 saat çalışacak bir duruma dönüştüreceğiz. Konak İzmir'in kalbi. Dünyanın farklı kentlerinden insanlar buraya gelecek” dedi.