GÜNDEME BAKIŞ – CHP Genel Merkezi İzmir'deki 23 belediye başkanından 20’sini değiştirdi. Bu büyük değişime Çeşme, Karaburun, Güzelbahçe’nin mevcut belediye başkanları tepki gösterdi. Karabağlar’da örgütten çatlak sesler yükseldi.

KEMALPAŞA’DA DA KARAKAYALI İSYANI

Kemalpaşa’da parti'nin belediye başkan yardımcısı Mehmet Türkmen’i aday göstermesi bazı partilileri rahatsız etti. Gündeme Bakış’a konuşan ve isminin açıklanmamasını isteyen partililer, “Mehmet Türkmen CHP”li değil. 2009’da MHP’nin Kemalpaşa adayı oldu. CHP'liler sandığa gitmez” dedi.

Gündeme Bakış’ın edindiği bilgiye göre; Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın, CHP’nin Mehmet Türkmen’i aday göstermesinden rahatsız oldu.

Karakayalı’nın Türkiye İşçi Partisi’nden aday olacağı iddia edildi. Karakayalı’nın konuyla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı ise merak konusu. 

AÇIKLAMA GELDİ

Karakayalı'dan konuyla ilgili açıklama geldi, "Türkiye İşçi Partisi ile herhangi bir görüşmem olmamıştır, ben Cumhuriyet Halk Partiliyim ve sonuna dek öyle kalacağım. Kemalpaşa halkının bizlere verdiği görevi seçim sürecine dek en iyi şekilde yapmaya devam edeceğim" dedi.