Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Siyasi partilerde 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için hazırlıklar sürüyor. CHP genel merkezi milletvekili aday adayı olmak isteyen il başkanları ve yöneticileri ile ilçe başkanları ve yöneticilerinin 5-25 Aralık tarihleri arasında istifa etmesini istedi. 

KOÇ YAKIN ÇEVRESİYLE PAYLAŞTI

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Murat Serdar Koç'un milletvekili aday adaylığı için istifa edeceği uzun süredir parti kulislerinde konuşuluyordu. Koç, henüz resmi bir açıklamada bulunmadı ancak istifa ederek milletvekili aday adayı olacağını Narlıdere Belediye Başkanı ve yakın çevresiyle paylaştı.  

TUGAY TEMAYÜL YOKLAMASI YAPTI

Örgüt, CHP'nin kalesi olan Karşıyaka İlçesi'nde yeni ilçe başkanı arayışı içine girdi. Edinilen bilgiye göre Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Murat Serdar Koç ile birlikte ilçe yöneticileri ve Karşıyakalı il yöneticileri ile toplantılar yaparak, yeni ilçe başkanına yönelik fikir alışverişinde bulundu.

COŞKUNER VE NAKİ İSİMLERİ ÖN PLANA ÇIKTI

Yapılan toplantılarda Karşıyakalı İl Başkan Yardımcıları Sedredil Coşkuner ve İsfahan Naki isimlerinin "Karşıyaka ilçe başkanlığı" için ön plana çıktığı öğrenildi. Ancak 2 ismin de Tugay tarafından veto edildiği aktarıldı. Coşkuner'ın yakın çevresine "Ben Cemil Başkansız hareket etmem, takdir onlarındır" dediği öğrenildi. 

YARAMIŞLI'NIN İSMİ GEÇİYOR
Öte yandan eski ilçe yöneticisi Ali Yaramışlı isminin sıklıkla kulislerde konuşulduğu ifade edildi. Öte yandan ilçe yönetiminin içinden de birinin seçilebileceği aktarıldı. 

UYAN'IN İSMİ GÜNDEMDE

Öte yandan CHP İzmir eski gençlik kolları başkanı Ozan Uyan'ın da Karşıyaka İlçe Başkanlığı için adının geçtiği kaydedildi. Uyan'ın konuya ilişkin görüşmelerde bulunduğu aktarıldı.