Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Karşıyaka Belediye Başkan Aday Adayı olan İzmir Ticaret Odası (İZTO) Divan Kurulu ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi olan Rover Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yaramışlı saha çalışmalarına tam gaz devam ederken, partisinin İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü’yü ziyaret etti.

REKOR OY İDDİASI
Saha çalışmaları hakkında iki başkanı bilgilendiren Yaramışlı,  CHP’de yaşanan değişimin yarattığı olumlu etkiyi sahada gördüğünü aktardı, Karşıyaka’da rekor oyla CHP’nin seçimi kazanacağını söyledi.

İLÇE YÖNETİCİSİ OLARAK GÖREV YAPMAK ONURDU
2 dönem gerçekleştirdiği ilçe yöneticiliğinde önemli bir tecrübe edindiğini ifade eden Yaramışlı, “CHP’de ilçe yöneticisi olarak görev almak benim için onurdu. Şimdi belediye başkanı olarak partime ilçeme katkı koymak istiyorum. CHP örgütü güçlü bir örgüt. İzmir’de Büyükşehir ve 30 ilçeyi kazanabiliriz. Belediye başkanı olmak nasip olursa Karşıyaka’yı örgütümüzle, STK’larla, muhtarlarımızla, Karşıyakalılarla yani ortak akılla yönetmek istiyorum” dedi.

MİTİNG DAVETİ
Yargıtay’ın, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay'la ilgili verdiği ikinci hak ihlali kararını da tanımaması nedeniyle 14 Ocak Pazar günü Ankara Tandoğan Meydanı’nda düzenlenecek "Anayasa'ya saygı" mitinginde yükselecek sesin gür olması gerektiğinin altını çizen Yaramışlı, “Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel yaptığı çağrıda geleceğimize sahip çıkmak için tüm vatandaşlarımızı, tüm siyasi partileri, Ankara Tandoğan Meydanı'na bekliyoruz" demişti. Ben de Karşıyakalıları mitinge davet ediyorum. Karşıyakalıların  mitinge katılım noktasında büyük destek vereceğini düşünüyorum” dedi.