Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ – CHP’nin güçlü olduğu İzmir’de seçim çalışmaları da başladı. CHP İzmir İl Başkanlığı; milletvekili adayları belirleninceye kadar ve sonraki stratejiyi belirledi.

İLK İŞ SEÇİM OFİSLERİ

CHP İzmir’de ilk iş olarak her iki bölgede dev seçim ofisi açacak. Bu iki seçim ofisinin yanı sıra ilçelerin büyüklüğüne göre mahallelerde seçim ofisleri açılarak vatandaşların bu noktalara gelmesi sağlanacak. Ayrıca kentin işlek caddelerindeki yüksek binalar Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun posterleriyle süslenecek.

KARARSIZ SEÇMEN VE GENÇLER

CHP’liler İzmir’de özellikle ilk kez oy kullanacak genç seçmenle temas kuracak. CHP’lilerin, “Gençlerin demokrat amcası” olarak nitelendirdiği Kılıçdaroğlu’nun vaatleri gençlere detaylı bir şekilde anlatılacak. Hem 2018 genel hem de 2019 yerel seçiminde sandığa gitmeyen, kararsız olduğu düşünülen seçmen ikna edilmeye çalışacak.

CUMHUR İTTİFAKININ GÜÇLÜ OLDUĞU…

CHP özellikle Cumhur ittifakının çok oy aldığı mahallelere belediye başkanlarıyla birlikte girecek. Yapılacak çalışmalar bu seçmene detaylı bir anlatılarak gönülleri kazanılmaya çalışacak.

“AK PARTİ İZMİR’İ CEZALANDIRIYOR”

CHP’liler her fırsatta dile getirdiği, “AK Parti hükümeti İzmir’i cezalandırıyor”, "Kentsel dönüşüme destek vermiyorlar" savı rakamlarla seçmene anlatılarak bu durumun millet ittifakının iktidarında değişeceği vurgulanacak.

BAŞKANLAR DA SAHADA OLACAK

Seçim sürecinde milletvekili adaylarının yanı sıra ilçe belediye başkanları, eski belediye başkanları, parti yöneticileri, meclis üyeleri de aktif olarak sahada olmaları sağlanacak. Özellikle yöre derneklerinin liderleriyle temas kurulacak. 

RAMAZANA AYRI ÇALIŞMA

CHP İzmir örgütü Ramazan ayında özellikle dar gelirli vatandaşların yaşadığı mahallerde oruç açacak, sahur yapacak. Millet ittifakının iktidarında dar gelirlilere sağlanan yardımların arttırılarak verileceği belirtilecek.