Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir İl Başkanlığında yerel seçim gündemli koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, mevcut belediye başkanları,  belediye başkan adayları, milletvekilleri ve ilçe başkanları katıldı.

İL YÖNETİCİLERİ KATILMADI

Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel'in "il yöneticileri toplantıya katılmasın" talimatı vermesi üzerine il yöneticilerinin toplantıya katılmadığı kaydedildi.

BAŞKANLARDAN YÖNTEM ELEŞTİRİSİ

Toplantıda Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün aday belirleme sürecine yönelik eleştiride bulunduğu ve "Biz ilçemizin adayına destek veriyoruz ancak şunu da belirtmek gerekir ki, yöntem yanlıştı. Bu iş kırıp, dökmeden de yapılabilirdi" dediği iddia edildi. 

"MEVCUT BAŞKANLAR DESTEK OLMUYOR"

Öte yandan birçok belediye başkan adayının da başta mali konular olmak üzere, mevcut belediye başkanlarının yeni adaylara destek olmadığı şikayetinde bulunduğu aktarıldı. 

"KÜSKÜNLERİN GÖNLÜ ALINMALI"

Toplantıda ayrıca ilçelerde mevcut belediye başkanı, yeni belediye başkan adayı ve ilçe örgütleri arasında uyum sorunu olduğu, çok sayıda küskün olduğu, küskünlerin derlenip toplanması gerektiğinin belirtildiği öğrenildi. 

TUGAY'DAN "REHAVET" UYARISI

İl Başkanı Aslanoğlu ve milletvekillerinin ise sandık güvenliğine dikkat çektiği, sandıklara sahip çıkılması yönünde uyarıda bulunduğu aktarıldı. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay'ın, "Birlik beraberlik içinde bu işi götüreceğiz, dışarıda olumsuz bir hava oluşturuyorlar ama hiç olumsuz bir hava yok, İzmir'de seçimi alıyoruz. Tabi ki rehavete kapılmamalı, çalışmayı sürdürmeliyiz" dediği iletildi. 

Toplantıda; yapılan son anket çalışmasıyla ilgili büyükşehirde oy farkının her geçen gün arttığı, metropolde sıkıntının olmadığı ancak bazı ilçelerde başa baş bir yarışın olduğu anlatıldı.