Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir İl kongresi 16 Eylül Cumartesi günü Gaziemir'deki Fuar alanında yapılacak.

CHP İzmir'de kongre öncesi flaş gelişme... O isim istifa etti CHP İzmir'de kongre öncesi flaş gelişme... O isim istifa etti

CHP il kongresi hareketliliği hız kesmiyor... Muhaliflerin aday arayışı sürüyor CHP il kongresi hareketliliği hız kesmiyor... Muhaliflerin aday arayışı sürüyor

ÜÇ ADAY VAR

Kongre öncesi mevcut İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Şakir Başak ve Aytekin Tunus aday olduklarını açıkladı. Aday olabilmek için adayların 60 imza toplaması gerekiyor.

DİVAN BAŞKANI BELLİ OLDİ

Öte yandan kongrenin divan başkanı da belli oldu. Bu görevi Genel Başkan Yandımcısı ve PM üyesi Semra Dinçer üstlenecek. 


SEMRA DİNÇER KİMDİR?

1966 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Özel Yenişehir Koleji’nde tamamladı. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamladı. İnşaat ve Turizm sektöründe faaliyet gösteren özel bir şirketin mali işler departmanında yöneticilik yaptı. 36 ve 37. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultay’ında Parti Meclisi Üyesi seçildi ve halen görevi devam etmektedir. Orta derecede İngilizce bilen Semra Dinçer evli ve iki çocuk annesidir.